*نخستین کشتی «کروز» اقیانوس پیما صبح روز پنجشنبه بیست چهارم فرودین با ۲۱۱ گردشگر در بندر کاوه قشم پهلو گرفت*

حرکت کشتی اقیانوس پیمای کروز از جزیره کیش شروع شد و با سپری کردن یک شب بیاد ماندنی مسیر دریایی بین کیش و قشم، این شناور تفریحی در اسکله کاوه پهلو گرفت.

فراهم کردن سفری ایمن و خاطره انگیز برای مسافران بر روی آب‌های نیلگون خلیج‌ فارس از مهمترین اهداف سفر این کشتی بین جزایر قشم و کیش است.

مسیر دریایی بین جزیره قشم وکیش ۱۲۷ کیلومتر است و این نخستین باری است که یک کشتی تفریحی کروز این مسیر را طی می کند.

به گفته مدیر امور بنادر و حمل و نقل دریایی سازمان منطقه آزاد قشم، جاذبه های فراوان جزایر خلیج فارس به ویژه قشم و کیش مهمترین دلیل برای راه اندازی خط دریایی بین این دو جزیره با هدف استفاده گردشگران از ظرفیت های این دو جزیره در یک سفر تفریحی دریایی است که در دستور کار دو منطقه آزاد قرار گرفته است.

امیدواریم نخستین سفر دریایی بین کیش و قشم منجر به تقویت حوزه گردشگریی این جزیره با حضور شمار بیشتری از مسافران و جلوگیری از خروج میلیون ها دلار ارز کشور برای تماشای اماکن گردشگری نقاط خارجی شود.

کشتی گردشگری ۹ طبقه ای کروز دارای ۱۷۶ متر طول و ۲۳ متر عرض است. ۷۷ کابین از مجموع ۱۳۰ کابین این شناور از نوع کلاس ویژه است و کشتی کروز از ۴۱۷ تخت اقامتی برخوردار است.

سه هزار و ۵۰۰ متر مربع فضای رستورانی، دو سالن سینما، کتابخانه، اتاق مطالعه، سالن برگزاری همایش و اتاق بازی برای کودکان و آشپزخانه ایرانی برای پخت انواع غذاها از دیگر امکانات این کشتی تفریحی است.