اسپانیا را می‌توان یکی از بهترین کشورهای اروپا از نظر توسعه‌ی گردشگری دانست. اسپانیا یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری اروپا و حتی جهان به شمار می‌رود .

کاتالونیایی بسالو (Besalu)

شهر کاتالونیایی بسالو چندان از شمال بارسلونا دور نیست، با قدم زدن در این شهر،  از پل‌های قرون وسطایی گرفته تا خیابان‌های سنگ‌فرش شده همه و همه شما را به درون داستان‌های افسانه‌ای جن و پری هل می‌دهند.

لکیتیو (Lekeitio)

 لکیتیو در اصل یک روستای کوچک ماهیگیری است که امروزه می‌توان مقدار فراوانی جاذبه از جمله باسیلیکای گوتیک و سواحل زیبای شنی را در آن پیدا کرد. از نوشیدنی‌ها و غذاهای خوشمزه‌ای که در نقاط مختلف روستا به فروش می‌رسند هم نباید غافل شد.

 

روندا (Ronda)

روندا شهری با دوبخش ، موروها  و بعدی شهرک رنسانس که قدمت آن به قرن پانزدهم میلادی باز می‌گردد. از چند قرن گذشته هر دو بخش به وسیله‌ی پلی سنگی در ارتباط هستند که چشم‌اندازی رویایی را خلق کرده است.حمام‌های عربی که برخی از محافظت شده‌ترین جاذبه‌های تمام اسپانیا هستند .

 

 

سویر (Soller)

در سواحل این شهر می‌توان کافه‌های فضای باز و موارد جالب زیادی را مشاهده کرد که هر کدام دلیل خوبی برای دوست داشتن آن هستند.کوچه‌های باریک سنگ‌فرش شده و گلدان‌هایی که در کنار خانه‌ها قرار دارند به همراه معماری زیبا از جمله دیگر جذابیت‌های شهر به شمار می‌روند.