جاذبه توریستی ایتالیا

ایتالیا  جنوب اروپا واقع شده و علاوه بر شبه ‌جزیره ایتالیا، شامل دو جزیره بزرگ دریای مدیترانه، بنامهای سیسیل و ساردینی می باشد. این کشور خاستگاه هنر و فرهنگ بسیاری از کشورهای اروپایی است و مهد دوره رنسانس در اروپا می باشد. این کشور در موقعیت جنوب اروپا واقع شده که با یونانی ها به فرهنگ آفرینی مشغول بوده و کشوری منحصر به فرد برپا کرده اند که هر ساله تعداد میلیونی گردشگر به خود از آن ها پذیرایی می کند.ایتالیا را کشور زیبایی ها یا زیبا شهرت داده اند.عمده شهرهای توریستی ایتالیا شهر های رم، میلان، فلورانس، ناپل، پیزا، ونیز و جنوا می باشند.مرز مشترک ایتالیا با سوئیس و فرانسه و اتریش و اسلوانی است. مذهب مردم ایتالیا اغلب مسیحی کاتولیک است.

 

پله های اسپانیایی در رم ایتالیا

پله های اسپانیایی  پله هایی هستند که در شهر رم کشور ایتالیا قرار دارد این پله های مشهور از شیب تند بین (پیازا دی اسپاگنا) و (پیازا ترینیتا دی مونتی) می گذرد و به کلیسای پیازا ترینیتا دی مونتی می رسد این طراحی زیبایی بین بنا های زیبا واقع شده است در حالی که از پله ها بالا می روید در سمت راست شما خانه ای است که جان کیتس شاعر انگلیسی در آن جا ساکن بود که دیگر در بین شاعران نیست و این خانه هم اکنون موزه ای از خاطرات نسل ادبیات عاطفی انگلیسی و هنر است در امتداد همین مسیر کاخ کاردینال سابق لورنزو سایبو ماری واقع شده که مربوط به قرن ۱۵ است این راه پله تاریخی با ۱۳۵ پله در سال ۱۷۲۵ ساخته شد.

 

 

 پل پونته وکیوی شهر فلورانس

این پل از محبوب ترین پل های قدیمی ایتالیا است. بیشتر شهرت این پل به دلیل ساختار و معماری بسیار جالبی است که دارد. به ندرت پیش می آید که روی پلی که محل گذر است و همه شهرت پل قدیمی فلورانس به دلیل داشتن مفازه ها و فروشگاه های مختلفی است که بالای آن ساخته شده است.پل پونته وچیو که به نام پل قدیمی نیز معروف است ، از جمله جاذبه های گردشگری شهر فلورانس است و سالانه گردشگران متعددی از سراسر دنیا از آن دیدن می کنند. در نزدیکی پونته وچیو ، دو پل دیگه نیز وجود دارد. از روی پل پونته وچیو می توانید بخش های مختلفی از شهر فلورانس رو ببینید. بخش هایی از این شهر که به خوب از پل قدیمی دیده می شوند ، پیوند عمیقی با سنت و تاریخ مردم و  تاریخ شهر دارند. به همین دلیل ، پل قدیمی پونته وچیو یکی از مناطق مهم گردشگری در شهر فلورانس به شمار می رود.

صخره های ساحلی جزیره کاپری

صخره های ساحلی جزیره کاپری منشاء آتشفشانی دارند. نام این جزیره بر گرفته از گله های بز است که در گذشته ساکن جزیره بودند.

 

پانتئون،معبد پانتئون در رم ایتالیا

معبد پانتئون در ایتالیا که به معبد رومی نیز شهرت دارد ، یکی از معابد معروف در کشور ایتالیا و شهر رم می باشد.معبد پانتئون از جمله بزرگترین گنبد های در دنیا و از شگفتی های معماری بحساب می آید تا جایی که یکی از با نفوذ ترین و پر آوازه ترین بناهای معماری در تاریخ بحساب می آید.طرح معبد پانتئون بر تقاطع دو دایره که یکی عمودی و دیگری افقی می باشد ، ساخته گردیده که به صورت مقاطعی از یک کره  که در بنا محاط شده‌ اند پابرجا شده است.در گذشته معبد پانتئون مانند امروز مستقل نبوده و بلکه به یک باسیلیکایی کهن متصل بوده که امتداد آن را باله های این معبد را پوشانده بوده است و همچنین در قبل در جلوی رواق مستطیلی شکلی گفته شده حیاطی قرار داشته که در دوره هادریانوس ساخته شده بود و  دارای ستون بندی بوده و در آن زمان تنها قسمت قابل مشاهده از جلو ساختمان بوده است.

 

 

قلعه سنت آنجلو

قلعه سنت آنجلو این بنای عجیب دایره ای شکل، در اصل مقبره امپراتور هادریان بوده است، اما در قرن ششم تبدیل به یک پایگاه مناسب برای پاپ ها شد و از طریق کانال های زیرزمینی به قصرهای واتیکان متصل شد. بسیاری از پاپ ها در گذشته و هنگامی آه خطری آنها را تهدید می کرده از این راه های مخفی استفاده کرده اند. درحال حاضر از این بنا به عنوان موزه استفاده می شود.

 

فواره توری رم

که یکی از جاذبه های دیدنی ایتالیاست به عنوان یکی از بهترین آب نماها و جاذبه های دنیا مشهور شده است و همه ساله تعداد زیادی از مردم به دیدن آن می روند. محل قرار گیری این فواره در منطقه تروی در رم ایتالیا قرار دارد که دارای فواره های کوچک و بزرگ است اما بزرگترین فواره آن با ۲۶ متر ارتفاع از زیباترین و کم نظیر ترین فواره هاست و برای مردم بسیار هیجان انگیز است. اما از همه مهمتر عرض این فواره است که ۲۰ متر است و شما می توانید یک فواره کم نظیر را تجربه کنید نمای بسیار بزرگ از ساختمانی تاریخی به همراه فرشته ها و مجسمه هایی که در داستان ها این نقل بر قرار است که هرکس در این حوضچه ها سکه بیندازد دوباره به این مکان باز خواهد گشت و سفر به رم دوباره برایش ایجاد خواهد شد به همین دلیل کف حوضچه پر از سکه های مختلف است. البته این به یک مراسم مهم تبدیل شده است.

 

 

کلیسای سانتاماریا ماجیوری رم

این کلیسا در قرن نهم ساخته شده و داخل آن با طلا و موزاییک های زیبا طراحی شده است. نام این کلیسا نمایانگر دو ایده بزرگی بنا و بزرگترین کلیسایی که در رم به مریم مقدس اهدا شده می باشد.  این کلیسا نخستین بار توسط پاپ لیبروس ساخته شده و به مریم مقدس اهدا شده است. بسیاری از مومنان مذهب کاتولیک اعتقاد دارند که شبی که جسم مریم مقدس به بهشت عروج کرده است، برف می باریده است .کلیسای جامع سانتاماریا یکی از کهنسال ترین و قدیمی ترین کلیساهای شهر رم در کشور ایتالیا می باشد . این کلیسا به مریم مقدس اختصاص داده شده است. همچنین باید بدانید، این کلیسا به طور موقت، زمانیکه وضعیت قصر لاتران رو به وخامت نهاده بود، محل زندگی پاپ های کاتولیک بوده است. اما بعدها، محل اقامت پاپ ها به شهرک واتیکان در قصر واتیکان منتقل شد.

 

بنای کلوسیوم

کولوسئوم یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری جهان در ایتالیا و بزرگ‌ترین تماشاخانه در رم است. این بنا دارای معماری، مهندسی و همچنین گذشته‌ی بسیار شگفت‌انگیزی است که اکنون آن را به نمادی برای کشور ایتالیا و رم مبدل کرده است. تماشاخانه کولوسئوم شاهد اعدام‌ها و نبردهای خونین  گلادیاتورها با یکدیگر و یا با حیوانات وحشی بوده است تا باعث سرگرمی تماشاچی‌ها، امپراطور و اشرفایان باشد.این بنای باشکوه زیر نظر امپراطوری به نام «تیتوس فلاویوس وسپاسیانوس» در سال ۷۲ میلادی در قسمت شرقی رم ساخته و هشت سال بعد، در زمان امپراطوری جانشین و پسر بزرگ او «تیتوس فلاویوس سابینوس وسپاسیانوس» ساخت آن کامل شد.

میدان و کلیسای سان مارکو

کافه «فلوریان» در میدان سن مارکو با بیش از ۳۰۰ سال قدمت، خاطرات حضور چهره های نامدار جهان اندیشه همچون «گوته»، «لرد بایرن»، «ژان ژاک روسو» و «مارسل پروست» را در سینه خود دارد. کلیسای جامع سن مارکو و محل دفن مارکوپلو نیز در این میدان واقع شده. میدان سن مارکو یکی از جاذبه های گردشگری ونیز و دیدنیهای ایتالیاست.میدان سن مارکو یکی از پرطرفدارترین و پرترددترین نقاط شهر زیبای ونیز و از بهترین دیدنیهای ونیز ایتالیاست که مجموعه ای از چشم اندازها و مناظر زیبا را در کنار ساختمانهای قدیمی در خود جمع کرده است.

 

موزه فلورانس

فلورانس شهر موزه ‌ها، آثار هنری و گالری ‌های نقاشی است. یکی از موزه ‌هایی که دیدنش همیشه توصیه می ‌شود، موزه‌ آکادمیا، خانه‌ مجسمه‌ معروف داوود، شاهکار میکل ‌آنژ است. تندیس مرمری داوود از شاهکار های هنری عصر رنسانس محسوب می ‌شود و آن‌ قدر بی‌ نظیر است که گردش ‌گران زیادی را به گالری آکادمیا می‌ کشاند. گالری اوفیتسی است که از قدیمی ‌ترین و معروف ‌ترین موزه‌ های نقاشی دنیا است. تعداد آثار و تنوع سبک ‌های نقاشی موزه گیج‌ کننده است و ساختمان بسیار زیبایی دارد.