بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی می باشد.برزیل که منطقه وسیعی است بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس که آن را در بر میگیرند، شرقی ترین کشور قاره آمریکا ست و با کشورهای اروگوئه ، آرژانتین ، پاراگوئه ، بولیوی ،کلمبیا، ونزوئلا ،گویان ، سورینام و گویان فرانسه هم مرز است.در حقیقت ، برزیل به جز اکوادور و شیلی با تمامی دیگر کشور های آمریکای جنوبی مزر مشترک دارد.برزیل مستعمره پرتغال بود واین کشور تنها کشور قاره آمریکاست که مردم آن به زبان پرتغالی سخن می گویند ، برزیل کشوری چند ملتی است و جمعیت آن متشکل از نژادهای اروپایی ، سرخ پوستان آمریکا، آفریقائیان و نیز آسیائیان است.

 

مسیح نجات دهنده (Christ the Redeemer)

مجسمه  معروف عیسی مسیح در ریو دو ژانیرو است. این مجسمه در ارتفاع ۷۰۰ متری کوه کُرکُوادو قرار دارد. مجسمه ی مسیح نجات دهنده ۳۹.۶ متر بلندی دارد که شامل ۹.۵ متر پایه می شود و تبدیل به نمادی در برزیل و ریو شده است.

آبشارهای ایگواکو (Iguacu)

آبشارهای ایگواکو یکی از شگفتی های طبیعی بزرگ جهان هستند که در مرز برزیل و آرژانتین قرار دارند. سیستم آبشارها متشکل از ۲۷۵ آبشار در امتداد رودخانه ایگواکو می باشد. چشمگیرترین آن ها گلوگاه شیطان می باشد که به شکل یو است و ۸۲ متر ارتفاع دارد. این آبشارها می توانند به شهرهای فوز دو ایگواکو در برزیل و پورتو یواسو در آرژانتین برسند.

رودخانه آمازون (Amazon River)

رودخانه آمازون با حدود ۶۴۰۰ کیلومتر طول ، دومین رودخانه ی طولانی در جهان می باشد و تنها کمی از نیل کوتاه تر است و بزرگترین رودخانه ی حجیم می باشد . تا کنون بیش از ۳۰۰۰ گونه ماهی در آمازون شناخته شده، و هنوز هم گونه های جدید در حال کشف شدن هستند. حوزه آمازون توسط باقیمانده جنگل های انبوه پوشیده شده است. تورها بیشتر برای قایقرانی در رودخانه هستند.

 

 کارناوال ریو (Rio Carnival)

تقریبا در هر گوشه ای از برزیل ، جشن و کارناوال وجود دارد ، و بهترین و شناخته شده ترین آن ها در رسیف همراه با اولیندا و سالوادور برگزار می شود. اما بزرگترین و بهترین کارناوال ، بدون شک کارناوال ریو دو ژانیرو می باشد. کارناوال ریو دو میلیون نفر را هر روز در خیابان ها و تقریبا نیم میلیون خارجی را در طول جشن ۴ روزه جذب می کند.

 

تئاتر آمازوناس یا آمازون

خانه اپرا در  مانائوس ، در قلب جنگل آمازون است. اینجا در روزهای اوج تجارت لاستیک ، با استفاده از موادی از سراسر جهان ، با مبلمانی از پاریس ، سنگ مرمر ایتالیا و فولاد انگلستان ساخته شد. در خارج از ساختمان ، گنبدی با ۳۶۰۰۰ کاشی و سرامیک با رنگ پرچم ملی برزیل پوشیده شده است.