مدتی قبل  درباره ی ساخته شدن گرانترین قطار دنیا در کشور ژاپن به گوش می رسید، حالا ساخت این قطار ۵ ستاره و بسیار گران در ژاپن تمام شده است و کاملا شروع به کار کرده است.شیکی- شیما (Shiki Shima)، نام قطار بسیار لوکس و پنج ستاره در ژاپن است که آن را می توان بی رقیب ترین قطار حال حاضر دنیا دانست. قطاری که برای رفتن مساحت بین توکیو تا هوکایدو طراحی شده است و بلیط های این قطار تا ۷۷۰۰ یورو قیمت دارند!

 

این قطار ۱۷ سوییت خصوصی دارد و در کل دارای ۱۰ واگن است که مبدا آن در توکیو و مقصد آن، هوکایدو است. تمام این قطار تجهیزاتی مانند یک هتل ۵ ستاره دارد و ۲ واگن ابتدا و انتهایی قطار، منظره ای پانورامایی به محیط بیرون دارند.

شیکی- شیما در زبان ژاپنی به معنای جزیره چهار فصل است، قطاری درجه یک که مدرنترین قطار دنیا هم لقب گرفته است و تمام سقف آن از شیشه ساخته شده است تا در صورت سفر در شب بتوان آسمان پرستاره را تماشا کرد.

سرویس های بهداشتی این قطار دارای وان هستند که طراح اصلی مجموعه را یکی از سرشناس ترین طراحان ژاپنی به نام راکن اوکویاما بر عهده داشته است و تا حالا قطارهای معروف دیگری را هم در این کشور طراحی کرده است. اولین سفر این قطار در روز ۱۳ اردیبهشت بود که مسافت بین توکیو تا هوکایدو را که حدود ۱۲۰۰ کیلومتر بود پیمود.جالب است بدانید آقای اوکویاما قبلا به عنوان طراح ارشد در کمپانی های جنرال موتورز و پورشه هم کار کرده است و طراحی خودروی مشهور مازراتی کواتروپورته را هم او انجام داده است.