مکزیک کشور رنگ ها و زیبایی ها است. سواحل عالی ، جنگل ها و کوه ها در کنار جاذبه های تاریخی دست ساز بشر آن را به یکی از برترین مقصد های گردشگری در جهان تبدیل نموده است.

 

موزه سمیه:

در این موزه بیش از ۶۰ هزار اثر هنری مکزیکی و اروپایی که توسط میلیارد مکزیکی به نام کارلوس اسلیم جمع آوری شده اند را می توان دید. وی به یاد بود همسرش ، سمیه جمایل ، این بنا را برپا و به این نام نام گذاری نمود. مجسمه هایی از هنرمندان معروف هم در آن جا نگه داری می شوند. مجسمه مرد متفکر اثر آگوست رودن ، مجسمه نوازنده ترومپت اثر سالوادور دالی و آثاری از هنرمندانی چون پل سزان ، کلود مونه و لئوناردو داوینچی از جمله این مجسمه های با شکوه اند.

 

خانه حلزونی:

جاویر سنوسیان خالق این شاهکار مکزیکی است که همیشه سعی در حفظ هارمونی طبیعی در آثار خود دارد. این اثر که در سال ۲۰۰۶ ایجاد شد ، در واقع خانه ای معمولی متعلق به یک خانواده بود که با دعوت از جاویر سعی در تغییر خانه خود داشتند. از بیرون یک صدف حلزونی بزرگ را می بینید که رنگ آن نیز از صدف طبیعی الهام گرفته شده است. در داخل خانه منحنی ها ، پنجره های شیشه ای دایره ای و نورپردازی شما را در جای خود میخکوب می کند.

خوشیمیلکو منطقه ای در ۲۸ کیلو متری جنوب پایتخت ، با مجموعه ای از کانال ها و جزیره های مصنوعی که توسط آزتک ها و سازگار با محیط زیست ساخته شد ، گزینه مناسبی برای بازدید است.

۵ معبد باقیمانده از دوران آزتک ها ، کلیسای جامع که بزرگ ترین کلیسا در جهان می باشد و کاخ هنر های زیبا از دیگر آثار زیبای موجود در این شهر اند.

 

مریدا:

نام مستعاری آن ، شهر سفید است. مریدا پایتخت ایالت یوکاتان مکزیک است.این شهر در سال ۱۵۴۲ توسط فاتحان اسپانیایی در بالای شهر باستانی مایان ساخته شد ودارای ویژگی‌های متعدد از دوران استعماری است. یکی از این ساختمان‌ها شامل کاخ رهبر قبلی کنکیستادور هاست.

تنگه‌ی مس:

تنگه‌ی مس ، در ایالت چیهواهوا ، یک سری از دره‌های باریکی است که بزرگ‌تر و عمیق‌تر از گراند کانیون در ایالات متحده است. این تنگه در کوه Tarahumara قرار گرفته و نام خود را از رنگ مسی مایل به سبز خود گرفته است. متداول‌ترین روش برای کاوش این تنگه ، مسیری به نام Chihuahua al Pacifico است. این مسیر از ۳۷ پل و ۸۶ تونل عبور می‌کند و دارای ارتفاع ۲۴۰۰ متری از سطح دریاست، به همین خاطر منظره‌ی زیبایی از تنگه دیده می‌شود. بیشتر ماجراجویان از پل‌های معلق، صخره نوردی و پیاده روی در این مکان لذت می‌برند.

گوآناخوآتو:

گوآناخوآتو پایتخت ایالتی به همین نام بوده و بسیار جذاب و شگفت انگیز است. خطوط سنگ فرش، کافه‌های کنار خیابان و برخی از معماری‌های خیره کننده سبک باروک در شمال امریکا، به این شهر حس اروپایی بخشیده است.این شهر همچنین دارای تونل‌های زیر زمینی است که به عنوان جاده به کار می‌رود و همین امر نیز موجب منحصر به فرد شدن آن در جهان شده است. شهر گوآناخوآتو در سال ۱۵۵۹ بنا نهاده شد و خیلی زود به خاطر معادن طلا و نقره‌ی خود مشهور گردید. می‌توان از برخی از معادن دیدن کرد. معدن La Valencia از جمله‌ی این معادن است که غنی‌ترین معدن نقره در جهان می‌باشد. در کنار معدن کلیسای سان کیتنو قرار دارد که با طلا و نقره به خوبی تزیین شده است. این شهر بهترین مکان برای لذت بردن از موسیقی ماریاچی سنتی است.

اوآخاکا:

این شهر نیز پایتخت ایالتی به همین نام است و در دره‌ای زیر کوه‌های Sierra Madre واقع شده است. معماری استعماری، سایت‌های باستان شناسی ، یک فضای آرام و یک روز خوب در فستیوال مرده‌ها ، این شهر را به یک مقصد توریستی خوب در مکزیک تبدیل کرده است. در قلب اوآخاکا میدان زیبا و جذاب آن به نام زوکالو قرار گرفته است که توریست‌ها می‌توانند نشانه‌های تاریخی استعماری زیبا مانند کلیسای سانتو دومینگو، موزه تور ، فروشگاه سوغاتی را تحسین نمایند.

تئوتیهواکان:

مصر به خاطر اهرام خود بسیار مشهور است. تئوتیهواکان نیز دارای اهرام بسیار بزرگی است. این اهرام در سال‌های بین ۱۰۰ بعد از میلاد و ۴۵۰ بعد از میلاد ساخته شد. در این دوره ، تئوتیهواکان در حال ظهور به عنوان یک مرکز مذهبی مهم در آمریکای میانه بود. در واقع نام این اهرام به معنای زادگاه خدایان است که توسط آزتک ابداع شده بود. مهم‌ترین آثار تاریخی، اهرام خورشید و ماه ، و معبد QUETZALCOATL است. تئوتیهواکان به خاطر برنامه ریز شهری خود بسیار مشهور گردید. این شهر تنها ۵۰ کیلومتر به مکزیکو سیتی فاصله دارد. بنابراین شما می‌توانید سفری یک روزه به آن داشته باشید.

۲.مقصد ساحلی در مکزیک:

 

مکزیک هیچ کمبودی در زمینه‌ی سواحل زیبا ندارد. برخی از این سواحل شامل خلیج مکزیک و دریای کارائیب در شرق و اقیانوس آرام در غرب است.برخی از این سواحل در طول سال‌ها توانسته‌اند توریست‌های زیادی را به خود جلب نمایند. در حالیکه برخی دیگر مورد توجه افراد قرار نگرفته اند. تمامی این سواحل زیبا دارای آب‌های شفاف ، کریستالی و زلالی هستند که می‌تواند برای همه جذاب و چشم نواز باشد. همچنین فعالیت‌های مختلفی نیز برای جذب توریست در این سواحل انجام می‌شود.

چیچن ایتزا:

چیچن ایتزا در شبه جزیره یوکاتان واقع شده و یکی از مشهورترین شهر‌های مایان است. این موضوع تا حدودی عجیب است زیرا بیشتر ساختارهای معروف آن معماری کلاسیک ومعمولی مایان را ندارند اما نشان‌دهنده‌ی اثر قوی از تمدن‌های مکزیک مرکزی هستند. این شهر بسیار پیشرفته‌تر از سایر خرابه‌های مایان در مکزیک است و می‌تواند ازدحام بیشتری داشته باشد. اما ترکیب مقبره‌هایی با مقیاس بزرگ و محاسبات دقیق و نجومی پر رمز وراز در ساختمان‌ها ، چیچن ایتزا را بسیار جالب و شگفت انگیز کرده است. بیشتر توریست‌ها سفر یک روزه به این ناحیه دارند.