یک فروند هواپیمای کاملا خورشیدی سوئیسی روز جمعه ۱۳ می اولین پرواز بین‌المللی خود را انجام داد و با سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت به بروکسل رسید.

این هواپیمای زیستی تک سرنشین که Solar Impulse نام دارد تنها از طریق پیلهای خورشیدی انرژی خود را تامین می‌کند.ونسان که در برج مراقبت پرواز کار می کرده و همیشه رویای سفر بی نهایت در آسمان را در سر می پرورانده است. این رویا باعث می شود تا او از کارش کناره گیری کند و با تلاش فراوان و استخدام یک تیم متخصص از خلبانان و افراد زبده، برای تحقق این رویا تلاش کند.شاید ساخت این هواپیما جاه طلبانه و دور از ذهن به نظر برسد اما در صورتیکه عملی شود، قطعا سر و صدای زیادی به پا خواهد کرد. ونسان و گروهش توانسته اند هواپیمایی بسازند که برای فرود و صعود آن، فقط نیاز به انرژی خورشید است ولی هنوز ایده ی کاملی نیست. در حال حاضر، بهترین رکوردها را فردی به نام برتراند پیکارد (Bertrand Piccard) زده است که توانسته ۱۹ روز و ۲۱ ساعت و ۴۷ دقیقه را بدون فرود پرواز کند. هدف گروه ونسان این است که این رکورد را ۱۱ روز بهتر کند.

یکی از اصلی ترین هزینه هایی که ایرلاین ها متحمل می شوند، هزینه ی خرید سوخت هواپیماست که بسیار گران است. پرواز بدون نیاز به سوخت شاید مثل یک رویا باشد اما ظاهرا قرار است به حقیقت بپیوندد. نوع جدیدی ازهواپیما که فقط با خورشید کار می کند و نیازی به سوخت ندارد.