کلیسای بوم ژیزوس

افزون بر زیبایی طبیعی، گوا از اماکن تاریخی مانند کلیسای بوم ژیزوس همراه با مومیایی زاویر مقدس نیز برخوردار است. این کلیسا که در منطقه گوای قدیم قرار گرفته است، شهرت و جذابیت ویژه‌ای دارد. ساخت این کلیسا از سال ۱۵۹۴ میلادی آغاز شده ودر سال ۱۶۰۵ به پایان رسیده است. کل مخارج احداث کلیسا را یک مرد پرتغالی اهدا کرده است. پیکر مومیایی شده زاویر مقدس در تابوتی شیشه‌ای و بر روی یک طاق بلند و در پشت حصار شیشه‌ای قرار گرفته و قابل رویت است. بیش از ۴۵۵ سال است که پیکر این مُبلغ اسپانیایی کیش مسیحیت در گوای قدیم قرار دارد. مردم محلی معتقدند که جسد او مومیایی نشده و به‌طور طبیعی همین‌طور حفظ شده است. هر ده سال یکبار جسد را از طاق بیرون می‌آورند تا بازدیدکنندگان کلیسا بتوانند او را از نزدیک ببینند. فرانسیس زاویر مقدس، نخستین مبلغ مسیحیت در گوا بود که در سال ۱۵۴۲ میلادی وارد گوا شد و ۱۰ سال در این محل اقامت نمود و طی این ۱۰ سال به ژاپن، مالزی، اندونزی و سریلانکا نیز سفر کرد. در راه رسیدن به چین، بیمار شد و در روز سوم دسامبر ۱۵۵۲ در یک جزیره و در سن ۴۶ سالگی درگذشت. پس از مرگ جسدش را در چین به خاک سپردند، ولی او قبل از مرگ وصیت کرده بود در هر کجای دنیا که بمیرد باید پیکرش را به گوا بیاورند. گفته می‌شود به خاطر همین وصیت چهار ماه پس از مرگ زاویر، گور او را گشودند و جسد را دست نخورده یافتند، یعنی جسد بطور معجزه‌آسایی نگندیده بود. پیکر او را از چین به گوا آوردند و اکنون در این کلیسا آرمیده است.

خلیج بوگمالو

خلیج کوچک بوگمالو ساحلی شنی دارد که اطراف آن را درختان خرما پوشانده است. در کرانه ساحل این خلیج چتر و صندلی راحتی جهت آفتاب گرفتن و آسایش مسافران به تعداد زیاد فراهم شده است. پهنه ساحل برای شنا کردن امن و بی‌خطر است و در کرانه آن شمار زیادی کافه و دکان‌های سوغات فروشی دیده می‌شود.

مزرعه‌ی ادویه جات ساهاکاری

همانطور که می‌دانید، هندوستان سرزمین ادویه جات است و مشخصا سفر به آن بدون بازدید از یکی از مزارع کشت ادویه تکمیل نمی‌شود. تقریبا هر نوع ادویه ازجمله میخک، دارچین، جوز، برگ بو و کاری در مزرعه ساهاکاری رشد می کند. بازدید از این مزرعه علاوه بر اینکه اطلاعات شما در مورد انواع ادویه را بالا می‌برد، فرصتی عالی، جهت حمام کردن فیل‌ها برایتان فراهم می کند! مطمئنا برای هر توریستی که به اینجا سفر می کند، آشنایی با فرهنگ بومی آن اهمیت زیادی دارد.

آبشار دودساگر

یکی از بزرگترین و همچنین زیباترین آبشارهای گوا است. صدای خروش آب‌های قدرتمند در حال سقوط و البته مناظر زیبای اطراف آبشار هرکسی را محو خود خواهد کرد. برای رسیدن به این مکان بهتر است که توسط ماشین جیپ از سمت شهر Morlem به این مکان حرکت کنید. بهترین زمان برای بازدید از آبشار ماه‌های نوامبر و فوریه است.

عمارت براگانزا

با قدم زدن بر روی زمین‌های عمارت Braganza  شما با سبک زندگی تجملی گرای صاحب‌خانه‌های سابق گوا (طبقه‌ی اشراف پرتغالی‌ها در زمان استعمار) آشنا خواهید شد. این عمارت بزرگ دارای تزیینات بسیار زیبا و پر زرق و برقی است که هر گردشگری از دیدن آن انگشت به دهان خواهد ماند. کاشی پرتغالی، چوب فلاندرز، سنگ مرمر ایتالیایی، لوستر بلژیک، ظروف، عاج آبنوس و انواع مصالح دیگر به شما کمک می‌کند تا همه چیز را در مورد خانواده‌ی براگانزا  بدانید. این عمارت در روستای آرام چاندور (۴۰ کیلومتری جنوب پاناجی) واقع شده است.