از معروف ترین شهرهای زیبا و توریستی جهان، آنکارا، نخجوان، پاتایا، آنکارا، لارناکا، قبرس و سن پترزبورگ می باشد

قبرس

یکی از شهرهای توریستی جهان نام کشوری جزیره ای و خوش آب و هواست که همچون نگینی در دریای مدیترانه می درخشد. به دلیل موقعیت جغرافیایی خوب این کشور، گردشگران بسیاری از ایران و دیگر سرزمین ها برای استراحت و گذراندن اوقاتی خوش قدم به قبرس می گذراند. یکی از شهرهای محبوب در نزد ایرانی ها در این کشور لارناکاست که سومین شهرِ بزرگ در قبرس به حساب می آید.

قبرس-شهرهای توریستی جهان

معرفی برخی جاذبه های معروف لارناکا

در ادامه به معرفی برخی از دیدنی های مشهور این دیار می پردازیم و در آینده سفری مفصل به هر یک را تجربه خواهیم کرد. در نظر داشته باشید که سبک و سیاق تفریح در لارناکا، ساحل گردی و گشت و گذار در طبیعت است؛ اما دیدنی های دیگری هم در این شهر یافت می شود.

کلیسای سنت لازاروس | Saint Lazarus: عبادتگاه سنت لازاروس در قرن نوزدهم ساخته شد و معروف ترین بنای تاریخی شهر لارناکا به شمار می آید. با بازدید از این کلیسا می توانید به تماشای تصاویر مذهبی بپردازید و از مزار کیتیون اسقف لارناکا دیدن کنید.

تکیه خاله سلطان | Hala Sultan Tekke: اگر علاقه مندید که در لارناکا کمی از طبیعت گردی دور شوید و از یک بنایی تاریخی و مذهبی دیدن کنید، تکیه خاله سلطان مکان خوبی است.

صومعه استاوراونی | Stavrovouni Monastery: این صومعه یکی از عبادتگاه های مخصوص ارتدوکس های یونانی است. بازدید از این صومعه نیز خالی از لطف نیست و شما را با آداب و سنن مردمان لارناکا آشنا می کند.

قلعه لارناکا | Larnaca Castle: از همان زمان ابتداییِ شهرت لارناکا، قلعه لارناکا هم به عنوان مهم ترین بنای دفاعی سواحل جنوبی قبرس فعالیت می کرد، بخصوص بین سال های ۱۳۸۲ تا ۱۳۹۸ میلادی که به طور کلی بازسازی شد و شکل و شمایلی بهتر به خود گرفت. بازدید از این قلعه این امکان را برای تان فراهم می کند که هم از طبیعت لذت ببرید و هم از بناهای تاریخی.
لارناکا

معرفی برخی از مهمترین جاذبه های سن پترزبورگ

شهر تماشایی و رویایی سنت پترزبورگ دیدنی های بسیاری را در خود جای داده است که در ادامه با برخی از مهم ترین های آنها آشنا می شویم

موزه آرمیتاژ |‌ The State Hermitage museum

موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ مشهورترین و پربازدیدترین جاذبه این شهر است و تمام کسانی که به این مقصد سفر می کنند حتما به دیدن این موزه منحصر به فرد نیز می روند. این موزه بیشتر آثار تاریخی، هنری و فرهنگی را به نمایش می گذارد و دومین موزه بزرگ دنیا به شمار می رود. زمان تاسیس موزه آرمیتاژ به سال ۱۷۶۴ باز می گردد و هر سال در تاریخ ۷ دسامبر جشنی به این مناسبت برگزار می شود. موزه آرمیتاژ مجموعه ای شگفت انگیز از سه میلیون اثر از جمله بزرگترین کلکسیون نقاشی در جهان را در اختیار دارد. تمام این آثار در شش ساختمان تاریخی مانند کاخ زمستانی به نمایش درآمده اند و هر ساله نمایشگاه های مخنلف و متنوعی در آنها برگزار می شود.

کلیسای ناجی در خون |‌ Savior on the Spilled Blood

این کلیسای پنج گنبدی یکی از مهمترین دیدنی های شهر سن پترزبورگ است و زمان ساخت آن به سالهای ۱۸۸۳ تا ۱۹۰۷ باز می گردد. این کلیسا در یادبود ترور الکساندر دوم ساخته شد و خانواده سلطنتی روسیه برای امور شخصی خود از این کلیسا استفاده می کردند. نقاشی ها و دیوارنگاره های آن با ۷۰۰۰ متر مربع کاشی همراه با تزیینات و طراحی بیرونی فوق العاده این کلیسا نمونه ای عالی از هنر معماری در روسیه است. 

کلیسای جامع کازان | Kazan Cathederal

کلیسای جامع کازان یکی از کلیساهای ارتدوکسی روسیه است و به بانوی کازان، محترم ترین نماد کشور روسیه تعلق دارد. این کلیسا در سالهای ابتدایی ۱۸۰۰ به عنوان نمادی برای پیروزی بر جنگ با ناپلئون ساخته شد.

شب های روشن سن پترزبورگ | White Nights In Saint Petersburg

امکان ندارد سخن از روسیه و سن پترزبورگ به میان بیاید و سخنی از شب های روشن و فراموش نشدنی این شهر نباشد. تقریبا بسیاری هر ساله برای دیدن این پدیده زیبا به این شهر سفر می کنند. هر چند این پدیده تنها در این شهر اتفاق نمی افتد؛ اما گرگ و میش هوا در شهر خیال برانگیز سن پترزبورگ و در کنار رودها، مجسمه ها، ساختمان های باشکوه و ساحل دیدنی این شهر، آن را بسیار خاص و خواستنی کرده است.

+ از اواخر ماه می (اوایل خرداد ماه) تا اوایل جولای (تیر ماه) شب ها در این شهر به دلیل نزدیکی به قطب شمال به رنگ سفید در می آیند و خورشید برای نزدیک یک ماه در این شهر برای مدتی بسیار طولانی در آسمان می ماند. 

باغ تابستانی | Summer garden

باغ تابستانی در جزیره ای کوچک میان فونتانسکا،‌ مویکا و کانال سوآن در شهر سنت پترزبورگ قرار دارد. این باغ در سال ۱۷۰۴ به دستور پیتر بزرگ، تزار روسیه ساخته و در آن گیاهان و گل هایی نادر پرورش داده شد.

میدان کاخ |‌ Palace Sqaure

میدان کاخ یکی از زیباترین و هماهنگ ترین طراحی ها را در جهان دارد و برای سه دهه اصلی ترین مکان عمومی شهر سن پترزبورگ به حساب می آید. مانند میدان سرخ در مسکو میدان کاخ شاهد بسیاری از اتفاق های تاریخی و مهم کشور روسیه مانند قتل عام یکشنبه خونین و انقلاب سال ۱۹۱۷ بوده است. نخستین ساختمانی که در این مکان ایجاد شد کاخ زمستانی بود. در افسانه ها آمده است که این مکان در پایان ساخت کاخ، با کوهی از سنگ پر شده بود و به مردم اجازه داده شد تا هر اندازه که می خواهند از آن را با خود ببرند. بعد از چند ساعت تمام میدان به وسیله مردم تمیز شده بود. امروزه علاوه بر کاخ زمستانی، ساختمان کارکنان اداری و ستون یادبود الکساندر اول نیز در این میدان قرار دارد.

گشت و گذار در رودها و کانال های شهری سنت پترزبورگ 

سن پترزبورگ به ونیز شمال شهرت دارد و این به دلیل رودها و کانال های بسیاری‌ست که شهر در خود جای داده است. از این رو گردش با قایق در رودهای این شهر بسیار طرفدار دارد و محبوب است. در کنار سفر با قایق های سنتی، در سالهای اخیر تعداد زیادی از شرکت های مسافرتی امکان گشت و گذار با کروزهای رودخانه را نیز در این شهر فراهم کرده اند. این کروزها با اجرای نمایش های مختلف و برگزاری کنسرت های مختلف تلاش دارند تا لحظه های خوشی را برای مسافران خود خلق کنند.

تئاتر مارینسکی | Mariinsky theatre

تئاتر مارینسکی مشهورترین تئاتر شهر سن پترزبوزگ به شمار می آید و تعدادی از معروف ترین باله ها و اپراها در ساختمان این تئاتر برگزار می شود. این سازه تاریخی و هنری در سال ۱۸۶۰ باز و به یکی از پیشگامان هنر موسیقی در تاریخ هنر روسیه، در قرن نوزدهم تبدیل شد.

مجسمه برنزی مرد سوارکار | Bronze Horseman

مجسمه برنزی مرد سوارکار نمادی از پیتر بزرگ تزار روسیه است که در مرکز شهر واقع شده است. این مجسمه با دستور کاترین بزرگ به دست مجسمه ساز فرانسوی ساخته شد و وصف آن در بسیاری از شعرها و نوشته های افراد بزرگ مانند پوشکین آمده است. این مجسمه امروزه یکی از نمادهای شهر سن پترزبورگ به شمار می آید.

کشتی آرورا  |‌ Cruiser Arura

آرورا یکی از کشتی های محافظ روسیه در سال ۱۹۰۰ بود که امروزه به صورت یک موزه درآمده است. این کشتی یکی از سه کروز ساخته شده به وسیله روسیه برای خدمت در اقیانوس بود و تمام این کشتی ها در جنگ روسیه-ژاپن شرکت داشتند.

پارک مارس |‌ Field of Mars

پارک مارس یا پولیه مارسوو (Polye marsovo)‌ یکی از بوستان های بزرگ شهر سن پترزبورگ است و در قلب این شهر قرار دارد. این پارک به نام خدای رومی، مارس نام گذاری شده و در شمال آن قصر مرمری جای گرفته است. این پارک قدمتی به اندازه خود شهر دارد و در زمان های گذشته رژه های نظامی در آن برگزار می شد. 

موزه مرکزی نیروی دریایی |‌ Central Naval Museum 

این موزه یکی از نخستین موزه های روسیه بوده و از بزرگترین های آنها به شمار می رود. در این موزه مجموعه ای بزرگ از آثار، ابزار، مدل ها و نقاشی هایی که پیشرفت نیروی دریایی روسیه را نشان می دهد به نمایش درآمده است. موزه مرکزی نیروی دریایی به عنوان یکی از مکان های مناسب برای گردش و تفریح کودکان نیز انتخاب شده است.

سن پترزبورگ

چرا پاتایا؟

یکی از محبوب ترین شهرها و مقاصد تایلندی در میان ایرانیان یکی از شهرهای توریستی جهان می باشد.

شهری ساحلی با طبیعتی زیبا و بکر است.

تفریحات متنوعی را در خودش جای داده است.

پاتایا هزینه های سفر مناسبی دارد .

 

 

پاتایا

نخجوان

بخشی از کشور آذربایجان است که از سال ۱۹۲۴ میلادی اعلام استقلال کرده و به صورت جمهوری اداره می شود. کشور عزیزمان ایران از شمال با این سرزمین مرز مشترکی به طول ۱۶۳ کیلومتر دارد و همین موضوع بهانه ای شده تا هموطنان بسیاری به این شهر سفر کنند. با این که جمهوری نخجوان تنها ۵۵۰۰ کیلومتر مساحت دارد؛ اما یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری و جز شهرهای توریستی جهان می باشد.

نخجوان

آنکارا

آنکارا جز شهرهای توریستی جهان می باشد.

  • پایتخت و دومین شهر بزرگ ترکیه است.
  • قطب سیاسی و اداری کشور ترکیه به حساب می آید.
  • یکی از پرجمعیت ترین و مهم ترین شهرهای این کشور به شمار می رود.
  • دیدنی ها و تفریحات گوناگونی در این شهر وجود دارند.

آنکارا