سن خوزه، پایتخت کاستاریکا، شهر فوق‌العاده‌ای نیست. خاکی و کمی کثیف است و تنها دو یا سه روز برای گردش در این شهر کافی است. در سن خوزه و قبل از رفتن به قسمت‌های جذاب‌تر کشور، کار‌های کمی برای انجام دادن وجود دارد. از طلاهای درخشان و موزه‌ی یشم سبز گرفته تا مرکز ملی هنر و فرهنگ، مکان‌های دیدنی سن خوزه محسوب می‌شوند. در این شهر هزینه‌ی غذا و اقامت معقول است و تور‌های روزانه نیز برای گردش در داخل یا خارج شهر وجود دارند. به هر حال برای گردش در این شهر، بیش از سه روز وقت نگذارید.این شهر برای سفری کوتاه مناسب است.

موزه طلا

موزه‌ی دل اورو (del Oro) از سه قسمت تشکیل شده است. در این موزه طلا‌های پیش کلمبیایی در کنار قطعات درخشان طلا به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین در کنار تحسین نمایشگاه هنری این موزه می‌توانید از سکه‌ها و قبض‌های کمیاب نیز دیدن کنید.

 موزه طلا

موزه‌ی هنر کاستاریکا

۳۲۰۰ اثر هنری مربوط به دو قرن اخیر به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین در این موزه، باغی وجود دارد که موزه‌ی هنر کاستاریکا، ۳۲۰۰ اثر هنری مربوط به دو قرن اخیر به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین در این موزه، باغی وجود دارد که مجسمه‌های افراد مشهوری چون فرانسیسکو زونیگا (Francisco Zuniga)، جورج جیمنز (Jorge Jimenez) و دیگر هنرمندان مشهور را در خود جای داده است. اکثر بازدیدکنندگان یک روز کامل را برای قدم زدن در خیابان‌های باشکوه اطراف، پارک سابانا و بازدید از موزه اختصاص می‌دهند.

آبشار لاپاز (La Paz)

یکی از بهترین تور‌های یک روزه است که می‌توانید در شهر سن خوزه داشته باشید. در کنار آبشار می‌توانید از محل زندگی پرندگان مختلف مثل مگس مرغ و پروانه، خزندگان و گربه‌های بزرگ دیدن کنید.

بازار مرکزی مرکادو (Mercado)

اگر به دنبال غذا‌های خوشمزه هستید، حتما از این بازار دیدن کنید.

(کاستاریکا)

 بازار مرکزی مرکادو

بانجی جامپینگ

ممکن است قبلا از روی پل‌ها پریده باشید، اما آیا تا به حال از روی پلی به وسط یک جنگل پریده‌اید؟ این بانجی جامپینگ در رودخانه‌ی کلورادو (Colorado River) واقع است و تا ارتفاع ۲۰۰ فوت بالا می‌روید.