در دنیا زبان هایی هستند که یادگیری آن ها کار ساده ای نیست و نمی توان به راحتی به شناخت خوبی از آن ها دست یافت. اما این زبان ها در کدام کشورها صحبت می شوند و چه فاکتورهایی آن ها را سخت تر از بقیه می کند.

 

زبان هلندی یا داچ

زبان هلندی نزدیک به انگلیسی و آلمانی است.

یکی از زبان های ژرمنی غربی است که در هلند، بلژیک و سورینام صحبت می شود. این در حال حاضر دارای مقام رسمی در آروبا، سینت مارتن و کوراسائو است. همچنین در بخش های خاصی از اروپا و ایالات متحده آمریکا صحبت می شود.

 

زبان اسلوونی

 

زبان اسلوونی بخشی از گروه زبان های اسلاویک جنوبی است. این زبان در میان بیش از ۲٫۵ میلیون نفر در جهان صحبت می شود که بیشتر آن ها در کشور اسلوونی هستند.

 

آفریکانس یا آفریقایی

آفریکانس، یکی از زبان های ژرمنی غربی است که توسط بومیان نامیبیا، آفریقای جنوبی، زیمباوه و بوتساوانا صحبت می شود. این زبان همچنین یکی از شاخه های زبان هلندی شناخته می شود که آن را دختر زبان هلندی می نامند.

 

دانمارکی

دانمارکی یک زبان‌ ژرمنی شمالی است که در حال حاضر یک زبان اقلیت شناخته می شود. در گرینلند، حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد از کل جمعیت، این زبان را صحبت می کنند. دانمارکی همچنین با زبان سوئدی و نروژی متقابلا قابل درک است. همچنین یکی از شاخه های زبان نورس باستان به شمار می رود.

 

باسک

باسک زبان باستانی کشور تاریخی باسک است که از قسمت شمال شرقی اسپانیا تا جنوب غربی فرانسه کشیده می شود.

 

ولزی

بخشی از زبان بریتونی از شاخه های زبان سلتی است که در ولز مورد استفاده قرار می گیرد. این زبان به نام های گوناگونی نظیر کامبریک، کیمریک یا کاملرین نامیده می شود.

 

اردو

این زبان به طور معمول با مسلمانان هندوستان ارتباط دارد. اردو همچنین زبان رسمی ملی در کشور پاکستان است. اردو، یکی از ۲۲ زبان برنامه ریزی شده در قانون اساسی هند، از سوی هندی زبانان تقریبا قابل فهم است.

 

عبری

عبری یک زبان سامی غربی است که متعلق به خانواده زبان آفروآسیایی است.

 

کره ای

زبان رسمی کره شمالی و جنوبی است.گرامر و ساختار جمله ای زبان کره ای ممکن است برای بسیاری از مردمی که به زبان های دیگر صحبت می کنند، مشکل باشد. با این حال، مردم ژاپنی کم و بیش مشکلی با یادگیری زبان کره ای ندارند.

 

سانسکریت

یک گویش هندی-آریایی قدیمی است که از زبان نیاهندوایرانی و نیا-هندواروپایی گرفته شده است. این زبان همچنین در میان ۲۲ زبان برنامه ریزی شده هند قرار دارد. حتی می توان این مورد از سخت ترین زبان های دنیا را پایه ای برای بسیاری از زبان های دیگر مانند زبان استاندارد صربستانی و زبان بوسنیایی دانست.

 

ژاپنی

ژاپنی که یکی از اعضای خانواده زبان ژاپنیک است، به دلیل ارتباط نزدیکش با زبان چینی، در میان سخت ترین زبان های دنیا در نظر گرفته شده است.

 

آلبانی

یک زبان هندو-اروپایی است که توسط مردم جمهوری کوزوو، آلبانی، بلغارستان و جمهوری مقدونیه صحبت می شود. این زبان، قدمت چند قرنی دارد و اولین زبانی است که توسط جامعه مردمی مونته نگرو، ایتالیا و یونان صحبت می شود. زبان آلبانی، با زبان هایی نظیر آلمانی و یونانی، واژه های مشترکی دارد.

 

ایسلندی

یکی از زبان‌های ژرمنی شمالی است. این زبان بیشتر تحت تاثیر زبان های دانمارکی و سوئدی بوده است و به دلیل ساختار، واژه ها و دستور زبان آن، یکی از زبان های سخت دنیا محسوب می شود.

 

 تایلندی

تایلندی شاخه از خانواده زبان‌های تای-کادای است و تقریبا بیش از نیمی از واژگان آن از زبان پالی، زبان خِمِر و سانسکریت استخراج شده است. این زبان اساسا ملودیک و تحلیلی است و به خاطر الفبا و نشانه گذاری های پیچیده اش شناخته می شود.

چینی

یکی از سخت ترین زبان های دنیا محسوب می شود. زبان چینی شاخه های فراوانی دارد که متقابلا قابل فهم نیستند! چینی، زبان حدود یک پنجم جمعیت کل جهان است و در میان سخت ترین زبان ها برای یادگیری در نظر گرفته شده است. زبان چینی استاندارد در جمهوری خلق چین (PRC)، جمهوری چین (تایوان) و سنگاپور صحبت می شود.