نمک آبرود حاصل طرح ابتدایی یک مجموعه قوی از مهدسان مشاور  داض، چرخاب و هوارد همفری می باشد که در این طرح آمده شده است که جاده چالوس به طرف رامسر، نمک آبرود را به دو نیم تقسیم نموده و طبق طرح نیز در بخش جنوبی آن، پروژه های ویلاسازی آغاز مش ده است و در بخش شمالی آن هم هتل هایت، مجتمعهای آپارتمانی و همچنین بخش مخصوص مارینا احداث می شده است! در این شهر کوچک تنوع درختی زیادی را می توان شاهد بود که عمده دلیل آن، دوری از دریای و کاهش رطوبت در این منطقه توریستی و گردشگری می باشد. از جمله درخت هایی که در جنگل های نمک آبرود می توان با آن ها مواجه شد عبارتند از: آزاد در ارتفاعات میانی، بلند مازو و ممرز در ارتفاعات میان بند، توسکا در دره های مرطوب و کناره های جویباری، انجیلی در ارتفاعات پست، درختان شمشاد در میان بند، درختان نمرا و افرا و نارون در نواحی ملج یا اوجا، زبان گنجشک در ون، شاه بلوط و راش و دیگر تنوع های درختی! لازم به ذکر است بخش مربوط به جنگل های درخت راش یکی از بخش های مهم و فوق العاده اقتصادی کشور به حساب می آید.

ایده آل ترین زمان ممکنه برای سفر به شهر نمک آبرود:

رفتن به بخش های شمالی کشور و خصوصا مناطقی که از جاده چالوس ایران، سر رشته می گیرند در تمام روزها و فصل های سال امکان پذیر است؛ با تغییر یافتن فصل های سال، شرایط محیطی در نواحی شمالی کشور از جمله شهری مثل نمک آبرود نیز دستخوش تغییرات اساسی می شود و قطعا مطابق آن، امکانات رفاهی و تفریحی شهر هم متفاوت می باشد! برای کسانی که قصد استفاده از تمام پتانسیل های توریستی و گردشگری شهر طبیعت محور نمک آبرود را دارند، ایده آل ترین زمان ممکنه فصل بهار و تابستان است که طبیعت از خواب و وصعیت زمستانی خود خارج شده و آب و هوا در سالم ترین و بهترین حالت خود قرار گرفته اند.

 

تله کابین نمک آبرود:

 این تله کابین توسط مهندسان بومی کشور در سال ۱۳۷۲ خورشیدی ساخته و به بهره برداری رسیده است و قادر است تنها ظرف مدت زمان ۱۲ دقیقه ای، شما را از میان پوشش جنگلی این شهر به قله مدوبن که از ارتفاع ۹۷۰ متری نسبت به سطح دریا برخوردار است؛ برساند. تله کابین نمک آبرود در کناره بخش جنوب شرقی شهر کوچک نمک آبرود واقع شده است و شما می توانید با استفاده از آن به منظره ای کاملا چشم نواز از دریای خزر و جنگل های حومه دست پیدا نمایید.

راهنمای مسیر منتهی به نمک آبرود:

برای اینکه بدانید نمک آبرود کجاست باید گفت  باید اول خود را به جاده چالوس رسانده و آن را تا رسیدن به خود چالوس ادامه دهید. بعد از رسیدن به چالوس، باید نزدیک به ۱۳ کیلومتر از مسیر چالوس به طرف نمک آبرود راه را طی کنید و تا در نهایت به این شهر کوچک توریستی و گردشگری چشم نواز دست پیدا نمایید.