خورشید جهانخورشید جهان

با ثبت نام، من با شرایط دفتر مسافرتی خورشید جهان، سیاست حفظ حریم خصوصی، سیاست های برگشت وجه مهمان و شرایط ضمانت میزبان موافقت می کنم.

قبلا عضو شده اید؟

خورشید جهانخورشید جهان
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

حساب کاربری ندارید؟

تور مشهد

تور مشهد از شیراز

هتلدرجه هتلهر نفر اتاق ۲ تخته (۲ شب)هر نفر در اتاق ۲ تخته ( ۳ شب)هر نفر اتاق ۲ تخته (۴ شب)هر نفر اتاق ۳ تخته (۲ شب)هر نفر اتاق ۳ تخته (۳ شب)هر نفر اتاق ۳ تخته (۴ شب)
تور مشهد هتل فیروزکوهیهتل آپارتمان۱۶۰،۰۰۰ تومان۲۱۰,۰۰۰ تومان۲۶۰،۰۰۰ تومان۱۶۰،۰۰۰ تومان۲۱۰،۰۰۰ تومان۲۶۰،۰۰۰ تومان
تور مشهد هتل علیزادههتل آپارتمان۱۹۰،۰۰۰ تومان۲۴۰،۰۰۰ تومان۳۰۰،۰۰۰ تومان۱۹۰،۰۰۰ تومان۲۴۰،۰۰۰ تومان۳۰۰،۰۰۰ تومان
تور مشهد هتل قدس۲ ستاره۳۰۰،۰۰۰ تومان۴۲۰،۰۰۰ تومان۵۴۰،۰۰۰ تومان۳۰۰،۰۰۰ تومان۴۲۰،۰۰۰ تومان۵۴۰،۰۰۰ تومان
تور مشهد هتل سی و سه پل۳ ستاره۲۵۰،۰۰۰ تومان۳۵۰،۰۰۰ تومان۴۵۰،۰۰۰ تومان۲۵۰،۰۰۰ تومان۳۵۰،۰۰۰ تومان۴۵۰،۰۰۰ تومان
تور مشهد هتل آبشار۳ ستاره۲۸۰،۰۰۰ تومان۳۹۰،۰۰۰ تومان۵۰۰،۰۰۰ تومان۲۸۰،۰۰۰ تومان۳۹۰،۰۰۰ تومان۵۰۰،۰۰۰ تومان
تور مشهد هتل نسیم۳ ستاره۳۴۰،۰۰۰ تومان۴۸۰،۰۰۰ تومان۶۲۰،۰۰۰ تومان۳۴۰،۰۰۰ تومان۴۸۰،۰۰۰ تومان۶۲۰،۰۰۰ تومان
تور مشهد هتل نور۳ ستاره۴۱۰،۰۰۰ تومان۵۸۰،۰۰۰ تومان۷۶۰،۰۰۰ تومان۴۱۰،۰۰۰ تومان۵۸۰،۰۰۰ تومان۷۶۰،۰۰۰ تومان
تور مشهد هتل ایران۴ ستاره۴۲۰،۰۰۰ تومان۵۴۰،۰۰۰ تومان۷۸۰،۰۰۰ تومان۴۲۰،۰۰۰ تومان۵۴۰،۰۰۰ تومان۷۸۰،۰۰۰ تومان
تور مشهد هتل پارسیس۵ ستاره۵۸۰،۰۰۰ تومان۸۴۰،۰۰۰ تومان۱،۱۰۰،۰۰۰ تومان۵۸۰،۰۰۰ تومان۸۴۰،۰۰۰ تومان۱،۱۰۰،۰۰۰ تومان
تور مشهد هتل قصر بین الملل۵ ستاره۶۸۰،۰۰۰ تومان۹۸۰،۰۰۰ تومان۱،۲۰۰،۰۰۰ تومان۶۸۰،۰۰۰ تومان۹۸۰،۰۰۰ تومان۱،۲۰۰،۰۰۰ تومان

خدمات تور مشهد از شیراز

بلیط رفت و برگشت تور مشهد هوایی و روزانه

اقامت در هتل فول برد (صبحانه – ناهار – شام)


گشت های تور مشهد از شیراز

گشت های زیارتی تور مشهد:

آرامگاه خواجه رییع، خواجه ابا صلت هروی، خواجه مراد

امامزادگان یاسر و ناصر، بازار بعثت طرقبه یا مرکز خرید ویلاژ توریست

گشت های بازار تور مشهد:

کوه سنگی، مجتمع تجاری آلتون یا بازار زیست خاوران

بازار بزرگ فردوسی

مرکز خرید پروما، بازار کیان سنتر ۱ و ۲

گشت های سیاحتی تور مشهد:

پارک جنگلی وکیل آباد، باغ وحش

آرامگاه فردوسی، مجتمع تجاری الماس شرق، بازار وصال

موزه باغ نادری (آرامگاه نادر شاه افشار)، خانه ملک

سد چالیدره


نکات مهم تور مشهد از شیراز

نرخ های فوق به ازای هر شب نفری می باشد و هرینه پرواز به پکیج تور مشهد از شیراز اضافه می گردد.


جهت رزرو تور مشهد از شیراز و یا درخواست پکیج تور مشهد از شیراز لطفا با ما تماس بگیرید:


تور مشهد، شهری با انواع جاذبه ها

به شهر مشهد، شهر هشتمین امام شیعیان خوش آمدید. از میان تمامی گردشگرانی که به  این شهر سفر می کنند، کم تر کسی است که این مقصد را به عشق زیارت امام رضا انتخاب نکرده باشد. این شهر که با جمعیت بیش از ۳,۳۷۲,۶۶۰ نفر و مساحت ۳۵۱ کیلومتر مربع به عنوان دومین کلان شهر ایران به شمار می رود و در شمال شرقی ایران و مرکزیت استان خراسان رضوی قرار دارد، زادگاه بزرگانی هم چون فردوسی، نادر شاه افشار، استاد محمد رضا شجریان، محمود خیامی، پدر صنعت اتومبیل ایران، نورالدین زرین کلک (انیمیشن ساز بزرگ ایرانی)، و معروف ترین نستعلیق نویس سده نهم هجری به نام سلطان علی مشهدی است.

شایان ذکر است که این شهر علاوه بر شهرت جاذبه های تفریحی و مذهبی که داراست، در سال ۲۰۱۶، از سوی شورای جهانی صنایع دستی، عنوان “شهر جهانی گوهرسنگ ها” و در سال ۲۰۰۱۷، از طرف آیسسکو  نیز عنوان “پایتخت فرهنگی اسلامی” را از آن خود نمود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید که مشهد در یک دوره از تاریخ به عنوان پایتخت ایران انتخاب شد.

بدین صورت که نادر شاه افشار، سردمدار سلسله افشاریان، پس از به قدرت رسیدن ، مشهد را برای پایتخت حکومت خود برگزید و تا پایان حیات این سلسله، در این شهر حکمرانی کرد.  از دیگر افتخارات مشهد می توان به این نکته اشاره کرد که این شهر به عنوان قطب و در واقع، پایتخت کشتی با چوخه در تمام دنیا معروف است و هم چنین، دانشگاه فردوسی این شهر به عنوان سومین دانشگاه معتبر در ایران شناخته شده است. در خصوص اقتصاد این شهر باید خاطر نشان ساخت که برکت وجود حرم امام رضا (ع) صنعت توریسم در این شهر یکی از ارکان اصلی اقتصاد مشهد به شمار می رود.

جاذبه های گردشگری و هم چنین صنایع دستی، صنعت هتل دارینیز از مهم ترین قطب های درآمد زایی این شهر محسوب می شوند. به علاوه، صادرات محصولات منحصر به فرد و ارزشمندی نظیر زعفران، زرشک، چغندر قند، انواع غلات، انواع میوه های باغی و جالیزی اقتصاد این شهر را پر رونق کرده است.   در ادمه، با آب و هوا، آداب و رسوم مردم این دیار، جاذبه های گردشگری و خوراک های محلی و شرایط و جزئیات اقامت و سفر به این شهر بیشتر آشنا می شویم.  با ما بمانید . . .

 

آب و هوای مشهد

مشهد در میان مرز شمال و جنوب خراسان واقع شده است که وجود جبهه های متفاوت آب و هوایی، سبب ایجاد اقلیمی خاص در آن شده است. دشت مشهد – نیشابور دارای آب و هوایی خشک و سرد و دشت مشهد – قوچان، آب و هوایی نیمه خشک، و رشته کو های بینالود نیز دارای آب و هوایی سرد و مرطوبند. از این روست که این شهر دارای آب و هوایی متغیر، در مجموع، معتدل و متمایل به سرد و خشک است که بهترین فصل سفر به آن، اوایل بهار تا اوایل پائیز است. میانگین بارندگی سالانه در مشهد ۲۵۳ میلی متر است.

برای آگاهی گردشگران از شرایط آب و هوایی این شهر گردش پذیر در فصل های مختلف سال، به ذکر اجمالی آب و هوای مشهد در فصل های مختلف سال می پردازیم: مشهد در فصل بهار به ویژه نخستین ماه آن، هنوز دارای حال و هوای زمستان است. در برخی موارد بارش باران و حتی گگته بارش برف را در این بهار شهر شاهدیم. اما با آمدن اردیبهشت، هوا به تدریج معتدل شده و بهترین شرایط آب و هوایی را برای گردشگران این منطقه مهیا می سازد. تابستان این شهر، گرم و خشک و دارای میانگشن دمای ۳۵ درجه سانتی گراد است.

با این وجود بسیار ی از گردشگران و زائران این فصل را به دلیل تعطیلی مدارس برای سفر به مشهد بر می گزینند. پائیز مشهد، سرد و دارای بارش های پراکنده باران و برف است. زمستان آن نیز چنان چه مشخص است، سرد و دارای میانگین دمای ۱۵ درجه زیر صفر است. بسیاری از افرادی که صرفا به قصد زیارت به مشهد می روند ترجیح می دهند در این دو ماه سرد اما خلوت سال، سفری آرام و به دور از هیاهو  به این شهر را تجربه کنند.

 

آداب و رسوم مردم مشهد

آداب و رسوم هر شهر ریشه در تاریخ و فرهنگ آن و نیز شیوه زندگی مردمان آن دارد. مشهد نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه با برخی از آداب و سنت های پر قدمت این دیار که اکثر آن ها علیرغم گذر زمان، هنوز بر جای مانده است می پردازیم:

برپایی مراسم باران خواهی

این مراسم مربوط به گذشته بوده که کماکان در برخی از نقاط استان خراسان به ویژه شهر مشهد برگزار می شود. استان خراسان به دلیل واقع شدن در نزدیکی مناطق کویری و نیز دارا بودن اقلیمی خشک، از دیرباز با کمبود بارش باران مواجه بوده است. به همین علت، مردم مشهد با خواندن نماز استسقا، ریختن سطلی آب در پاشنه امامزاده محل، پختن آش و تقسیم آن بین فقرا و مهم تر از همه، دعا کردن، طلب باران می کردند.

پختن شُله نذری

مشهدی ها در مراسم پخت شُله نذری و تقسیم آن در میان مردم به ویژه مستمندان، بسیار متعهدند. آن ها این نوع آش را بیشتر در ماه  محرم و  ماه رمضان می پزند. لازم به ذکر است که پخت این آش نیازمند دقت، صبر و حوصله فراوان است.  شُله مشهدی در سراسر کشور به عنوان یکی از خوشمزه ترین خوراک های محلی مشهد معروف است.

کُشتی با چوخه

کُشتی با چوخه به عنوان یکی از محبوب ترین ورزش های استان خراسان شناخته شده است. چنان چه پیش از این نیز ذکر شد، این ورزش در تمام دنیا دارای ثبت رکورد است. جالب است بدانید که مشهدی ها هنگام برگزاری این مسابقات با شور و هیجان هر چه تمام تر به نواختن ساز و دهل می پردازند و به برنده مسابقه، جایزه هایی نظیر لوازم منزل، وجه نقد و یا کله قند، شتر، گوسفند و قوچ اهدا می کنند.

 نقاره زنی در حرم مطهر امام رضا (ع) مشهد

 آئین نقاره زنی در حرم امام رضا مربوط به دوران غزنویان است. در این مراسم از چهار نوع طبل و ساز کرنا استفاده می کنند که همگی آن ها در خود مشهد ساخته می شود. هنگام برگزاری آئین نقاره زنی، ذکر های خاصی را نیز قبل از میدن از کرنا ها می گویند. گفتنی است که آهنگ مربوط به نقاره زنی ها از دیر باز به صورت سینه به سینه منتقل و حفظ شده است.

 

خوراک های محلی تور مشهد

خوراک های محلی این شهر، شهره عام و خاص است. از جمله این خوشمزه های مشهدی می توان به شیشلیک (معروف ترین غذای این شهر، نوعی کباب که با گوشت دنده پخته می شود)، شله مشهدی (آش خوشمزه ای که آن را در هیچ شهری به جز مشهد نخواهید یافت. این آش با گوشت فراوان و انواع غلات و معمولا به عنوان نذری پخته می شود)، شوری مشهدی (از خانواده ترشی جات، شامل آب غلیظ گوجه فرنگی به همراه نمک و ادویه ترشی و سبزیجاتی هم چون کرفس و  گل کلم )، چنگالی، دیگچه، آش کُمایل، اِشکِنه، کوکو شیرین، حلیم عدس، قروتو، کمه جوش، آش بلغور گندم نیشابور، ساطری پلو، انواع بستنی های متنوع، زرشک، زعفران، انواع نقل، نبات و آبنبات اشاره کرد.

 

سوغات و صنایع دستی تور مشهد

به برکت وجود حرم امام رضا (ع)  و وجود همیشگی زائران وی، این شهر  در شمار یکی از پر فروش ترین شهر های سوغاتی در ایران به شمار می رود. هیچ گردشگری از این شهر دست خالی بر نمی گردد. اصلا، یکی از جاذبه های سفر به این شهر، خرید کردن در بازار های محلی اطراف حرم و بازار های این شهر است که همگی دارای اجناس متنوع و خوش قیمتی هستند.

ادویه هفت قلم (زرد چوبه، سماق، دارچین، گلپر، زنجبیل، فلفل سیاه، فلفل قرمز)، زرشک و زعفران اعلا، انواع نقل، نبات و آبنبات، انگشتر و سنگ فیروزه و عقیق، انواع پوشاک خوش قیمت و با کیفیت، دیگ های سنگی (هر کاره)، سجاده، جا نماز، انواع خشکبار (بادام، آلوچه، آلو بخارا، عناب، انواع میوه های خشک، انجیر و توت خشک، انواع تخمه)، جیلی بیلی (پاستیل های ژله ای با روکش شکلات) و انواع مهر و تسبیح از جمله سوغاتی هایی هستند که می توان در سفر به مشهد مقدس به عنوان ره آورد برای خویشاوندان و دوستان به ارمغان برد. هم چنین صنایع دستی  و آثار هنرمندانه ای از قبیل انواع محصولات چرمی دست دوز، سفال گری، قلم زنی بر روی سنگ، تولید زیور آلات از انواع سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، شعر بافی،  پوستین دوزی، گلیم بافی، ارغوان بافی، سماور سازی، انواع تولیدات نمدی، سنگ تراشی، فرش بافی، آینه کاری، و فیروزه تراشی از جمله مهم ترین صنایع دستی این دیار به شمار می روند.

 

جاذبه های گردشگری تور مشهد

در سفر به مشهد علاوه بر زیارت بارگاه امام رضا (ع) و دیدن مسجد گوهر شاد و موزه های آستان قدس رضوی، که به عنوان گل سر سبد جاذبه های این شهر به شمار می روند،  می توانید از جاذبه های دیگر هم چون پارک کوه سنگی (یکی از زیبا ترین پارک های ایران و دترای امکاناتی نظیر انواع رستوران و کافی شاپ، دریاچه مصنوعی و باغ های پذیرایی)، پارک ملت (یکی از پر طرفدار ترین جاذبه های شهر مشهد که چرخ و فلک واقع در شهر بازی آن، بزرگ ترین چرخ و فلک خاور میانه است)، آرامگاه شیخ بهایی، مدرسه علمیه عباس قلی خان شاملو (از آثار ملی به جا مانده از دوران صفویان)، آرامگاه پیر پالان دوز، مسجد ۷۲ تن، آرامگاه نادر شاه افشار(باغ نادری)، آرامگاه خواجه ربیع، گنبد هارونیه، حمام مهدی قلی بیگ، کلیسای مسروپ قدی، باغ گیاه شناسی، بازار رضا، خانه تاریخی ملک، باغ ملی، موزه نان، پارک وکیل آباد، پارک طبیعی هفت حوض، پارک علمی پروفسور بازیما، مجموعه های تفریحات آبی، گنبد سبز (آرامگاه شیخ مومن استر آبادی، مربوط به دوران صفویه) و انواع مراکز خرید مدرن و سنتی شهر دیدن کنید.

اطراف این شهر نیز جاذبه های پر طرفداری از جمله آرامگاه فردوسی، شاعر پر آوازه ایران زمین (در فاصله  ۳۸ کیلومتری از مشهد مقدس، واقع در شهر توس)، ییلاق طرقبه (در فاصله   ۳۰ کیلومتری از مشهد مقدس)، ییلاق شاندیز (در فاصله  ۴۴ کیلومتری از مشهد مقدس)، آرامگاه خیام (در فاصله   ۱۲۵ کیلومتری از مشهد مقدس)، مجموعه تفریحی سد چالیدره (در فاصله   ۳۵ کیلومتری از مشهد مقدس)، آرامگاه عطار و کمال الملک (در فاصله  ۱۲۷  کیلومتری از مشهد مقدس)، دهکده چوبی نیشابور (در فاصله ۱۲۲  کیلومتری از مشهد مقدس)، آبشار اخلمند (در فاصله  ۹۱ کیلومتری از مشهد مقدس)،  آبشار ارتوکند و کاخ خورشید در کلات نادری (در فاصله  ۱۶۰ کیلومتری از مشهد مقدس)،  وجود دارد که دیدن هر یک لطف و صفای خاص خود را داراست. پس در سفر به مشهد، فرصت دیدن این همه جاذبه بی نظیر و به یاد ماندنی را از دست ندهید.

 

اقامت در تور مشهد

در مشهد، تا چشم کار می کند، انواع هتل، هتل آپارتمان، سوئیت، مهمان پذیر و خانه های مبله و دربستی با تنوع قیمت و کیفیت برای زائران و گردشگران مهیاست. فراموش نکنید که با توجه به گردش پذیر بودن این شهر و امکان شلوغی و ازدحام گردشگران در زمان های اوج سفر، برای داشتن اقامتی آسوده و با کیفیت، گزینه اقامتی مورد نظر خود را پیش از رهسپار شدن رزرو کنید.

مهم تر از همه این که برای آن دسته از زائرانی که تمایل دارند به هر دلیلی از اقامت گاه های رایگان موجود در این شهر استفاده کنند، خوشبختانه این امکان نیز مهیاست. زائر سرای حرم، در فاصله کوتاهی از بارگاه امام رضا، کمپ های بابا قدرت (در بلوار فرودگاه مشهد) و کمپ غدیر یا طرق (در نزدیکی پلیس راه مشهد) به صورت رایگان، پذیرای زائران محترم هستند.

 

تردد در تور مشهد

تردد در کلان شهر مشهد بسیار آسان است. مشهد از آن دسته از شهر هاییست که هنگام شب نیز تعطیل نیست! به ویژه حوالی نزدیک به حرم امام رضا به دلیل تردد شبانه روزی زائران آن حضرت. در این حوالی، اکثر مغازه ها به ویژه مغازه های سوغاتی فروشی، تا آخرین ساعات شب و حتی به صورت ۲۴ ساعته باز و آماده ارائه سرویس هستند. تاکسی های این شهر نیز معمولا به صورت ۲۴ ساعته، در اختیار زائران و گردشگران هستند. در ساعات روز نیز، علاوه بر تاکسی، اتوبوس و مترو، در سهولت تردد مسافران این شهر، نقش مهمی را ایفا می کنند.

 

حمل و نقل برون شهری تور مشهد

برای رسیدن به شهر مشهد گزینه های زیادی را پیش رو دارید. بر اساس بودجه و محل زندگی خود می توانید از وسائل نقلیه ای از قبیل هواپیما، اتوبوس، قطار و یا ماشین های شخصی استفاده کنید.

 


نوشته شده در خورشید جهان

کلمات کلیدی: تور ارزان مشهد از شیرازتور ارزان مشهد از شیراز با قطارتور ارزان مشهد از شیراز با اتوبوسپکیج تور مشهد از شیرازقیمت تور قطار شیراز مشهدتور مشهد از شیرازتور لحظه آخری شیراز به مشهد زمینیقیمت تور لحظه آخری مشهد از شیرازتور مشهد با هواپیما از شیرازتور مشهد از شیراز با قطارتور مشهد از شیراز با قطار ارزان قیمتتور زمینی مشهد از شیراز با قطارقیمت تور شیراز به مشهد با قطارتور شیراز به مشهد با قطار ۱۰ روزهقیمت تور قطار شیراز مشهد رفت و برگشتتور مشهد با اتوبوس vip از شیراز