خورشید جهانخورشید جهان

با ثبت نام، من با شرایط دفتر مسافرتی خورشید جهان، سیاست حفظ حریم خصوصی، سیاست های برگشت وجه مهمان و شرایط ضمانت میزبان موافقت می کنم.

قبلا عضو شده اید؟

خورشید جهانخورشید جهان
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

حساب کاربری ندارید؟

تور قشم و هرمز

تور ویژه قشم و جزیره هرمز از شیراز

نام هتلدرجه هتلهر نفر در اتاق ۲ تخته (۲ شب)هر نفر در اتاق ۲ تخته (۳ شب)هر نفر در اتاق ۲ تخته (۴ شب)هر نفر در اتاق ۳ تخته (۲ شب)هر نفر در اتاق ۳ تخته (۳ شب)هر نفر در اتاق ۳ تخته (۴ شب)
پارک۲ ستاره۱۸۶,۰۰۰ تومان۲۴۹,۰۰۰ تومان۳۱۲,۰۰۰ تومان۲۲۴,۰۰۰ تومان۳۰۶,۰۰۰ تومان۳۸۸,۰۰۰ تومان
آرام۳ ستاره۳۶۸,۰۰۰ تومان۴۸۹,۰۰۰ تومان۶۳۲,۰۰۰ تومان۴۴۰,۰۰۰ تومان۶۳۰,۰۰۰ تومان۸۲۰,۰۰۰ تومان
کیمیا ۳۳ ستاره۴۰۲,۰۰۰ تومان۵۷۳,۰۰۰ تومان۷۴۴,۰۰۰ تومان۵۶۰,۰۰۰ تومان۸۱۰,۰۰۰ تومان۱,۰۶۰,۰۰۰ تومان
ساحل طلایی۳ ستاه۴۶۴,۰۰۰ تئمان۶۶۶,۰۰۰ تومان۸۶۸,۰۰۰ تومان۶۷۰,۰۰۰ تومان۹۷۵,۰۰۰ تومان۱,۲۸۰,۰۰۰ تومان
کیمیا ۴۳ ستاره۴۸۰,۰۰۰ تومان۶۹۰,۰۰۰ تومان۹۰۰,۰۰۰ تومان۶۰۰,۰۰۰ تومان۸۷۰,۰۰۰ تومان۱,۱۴۰,۰۰۰ تومان
بوتیک فولتون۳ ستاره۶۹۲,۰۰۰ تومان۱,۰۰۸,۰۰۰ تومان۱,۳۲۴,۰۰۰ تومان۸۴۰,۰۰۰ تومان۱,۲۳۰,۰۰۰ تومان۱,۶۲۰,۰۰۰ تومان
ارم ۴ ستاره۶۱۴,۰۰۰ تومان۸۹۱,۰۰۰ تومان۱,۱۶۸,۰۰۰ تومان۶۶۴,۰۰۰ تومان۹۶۶,۰۰۰ تومان۱,۲۶۸,۰۰۰ تومان
آتامان۴ ستاره۶۲۸,۰۰۰ تومان۹۱۲,۰۰۰ تومان۱,۱۹۶,۰۰۰ تومان۷۸۸,۰۰۰ تومان۱,۱۵۲,۰۰۰ تومان۱,۵۱۶,۰۰۰ تومان
آرتا۴ ستاره۶۶۸,۰۰۰ تومان۹۷۲,۰۰۰ تومان۱,۲۷۶,۰۰۰ تومان۸۲۸,۰۰۰ تومان۱,۲۱۲,۰۰۰ تومان۱,۵۹۶,۰۰۰ تومان
بوتیک ایرمان۴ ستاره۸۳۰,۰۰۰ تومان۱,۲۱۵,۰۰۰ تومان۱,۶۰۰,۰۰۰ تومان۱,۱۰۰,۰۰۰ تومان۱,۶۲۰,۰۰۰ تومان۲,۱۴۰,۰۰۰ تومان

خدمات تور قشم و جزیره هرمز

اقامت همراه با صبحانه
بلیط رفت و برگشت
ترانسفر شناور
۱ روز گشت جزیره هرمز همراه با صبحانه و ناهار


گشت های تور قشم

بازدید از مجموعه جزایر ناز
دره ستارگان
غار تاریخی خربس
تمیزترین روستای کشور برکه خلف
جنگل دریایی حرا
صنایع دستی


گشت های تور جزیره هرمز

غار نمکی
قلعه پرتغالی ها
دره رنگین کمان
دره سکوت
معدن خاک سرخ
دره مجسمه
ساحل نقره ای
الهه نمک


نکات مهم تور قشم و جزیره هرمز

به نرخ های فوق نرخ بلیط رفت و برگشت اضافه می گردد.

امکان افزایش گشت های مازاد امکان پذیر می باشد.

امکان تغییر نرخ در تاریخ های مختلف امکان پذیر می باشد.


جهت رزرو تور قشم و جزیره هرمز و یا درخواست پکیج اختصاصی لطفا با ما تماس بگیرید:


قشم، بزرگ ترین جزیره ایران و خلیج فارس

 به یکی از زیباترین جزیره های خلیج همیشه فارس خوش آمدید! جزیره قشم، بزرگ ترین جزیره ایران و خلیج فارس، با تمام جاذبه های گردشگری و تجاری که داراست، در ماه های خوش آب و هوای سال، پذیرای خیل عظیمی از گردشگران داخل و خارج از کشور می باشد. جزیره ای زیبا و مدرن که در عین حال، بافت سنتی خود را نیز حفظ کرده است. در قشم می توان هم از جاذبه های طبیعی و در نوع خود، کم نظیر، نهایت لذت و آرامش را تجربه کرد، هم خریدی ارزان و مقرون به صرفه را انجام داد. در این سفر کوتاه با ما همراه باشید تا جای جای این جزیره زیبا را با هم بگردیم و با جاذبه های تجاری و تفریحی آن آشنا شویم.

 

چرا سفر به قشم؟

چنان چه پیش از این ذکر شد، قشم بزرگترین جزیره ایران و خلیج فارس است. این جزیره که از ۲۲ کشور در جهان وسیع تر است، دارای ویژگی های جغرافیایی و زمین شناسی کم نظیری است که در نتیجه فرسایش زمین ایجاد شده اند. این تغییرات، به ویژه در قسمت غربی جزیره، مناظری بسیار زیبا و در نوع خود، منحصر به فردی را ایجاد کرده است که همین مسئله سبب شد تا جزیره قشم به عنوان تنها ژئو پارک خاورمیانه در سال ۲۰۰۶  در شبکه جهانی ژئو پارک‌ ها به ثبت رسد. هم چنین، نخستین و بزرگ ترین پارک کروکودیل خاورمیانه را می توانید در جزیره قشم ببینید.

در خصوص چرخه اقتصاد این منطقه باید به ذکر این نکته پرداخت که دامپروری و پرورش پرندگان، صیادی و به ویژه کسب و کار های تجاری، کشاورزی، بهره برداری از معدن های نمک، گاز، خاک سرخ و سنگ آهن، وجود ۱۷ معدن نفت و گاز و پتانسیل بهره وری بالای اقتصادی و هم چنین ساخت وسائل تزئینی و  زیور آلات دست ساز از صدف و سنگ های بسیار زیبا،  دوخت لباس های سنتی، فروش گلیم و فروش انواع پارچه،  از دیر باز سبب رونق تجاری قشم بوده است. مهم تر از همه این که، شرایط مناسب خریدی آسان و به نسبت ارزان در این جزیره، سبب افزایش گردش پذیری آن شده است. گردشگران می توانند در سفر به جزیره قشم، علاوه بر لذت بردن از جاذبه های طبیعی آن، خرید اجناسی مقرون به صرفه، متنوع و با کیفیت را نیز تجربه کنند. نا گفته نماند که وجود امکانات اقامتی مناسب در این جزیره و دسترسی آسان و به نسبت ارزان به این منطقه نیز می تواند به عنوان یکی از عوامل گردش پذیر بودن قشم نسبت به دیگر جزیره های خلیج فارس به شمار رود.

 

جغرافیا، اقلیم، آب و هوا و جمعیت قشم

جزیره قشم با مساحت ۴۹۱/۱ کیلومتر مربع (دو و نیم برابر بحرین، دومین جزیره بزرگ خلیج فارس) ، در استان هرمزگان و تنگه هرمز واقع شده است. این جزیره از جانب شمال به شهر بندرعباس (نزدیک ترین ساحل به جزیره قشم در  فاصله بیست کیلومتری آن)،از جانب شرق به جزیره لارک، شمال شرق به جزیره هرمز، از سمت جنوب به جزیره هنگام، جنوب غرب به جزیره ابوموسی و تنب بزرگ و کوچک و از سمت مرکز به بندر خمیر منتهی می شود. این جزیره که دارای ۶۹ شهر و روستاست، با دمای متوسط سالیانه، ۲۶ درجه سانتی‌گراد،  دارای آب و هوایی گرم  مرطوب است و از نیمه های تیر تا نیمه های شهریور، گرم ترین و دو ماه نخست زمستان، سرد ترین آب و هوا را داراست. بهترین زمان سفر به این جزیره زیبا، از آذر ماه تا اواخر فروردین است. قشم در اوایل فصل بهار به ویژه در تعطیلات نوروز، بیشترین تعداد گردشگران را داراست. از دیگر سو از اواسط فصل بهارو تمام طول تابستان به دلیل گرمای بیش از حد هوا، گذر هیچ گردشگری به این جزیره نمی افتد. در عوض، با تعدیل دما در فصل پائیز و زمستان، قشم را می توان مملو از گردشگرانی دید که به قصد سیاحت یا تجارت، این جزیره را به عنوان مقصد سفرشان بر می گزینند.

در خصوص جمعیت قشم نیز باید خاطر نشان ساخت که بر اساس آمار اعلام شده پس از آخرین سر شماری، جمعیت این جزیره حدود ۱۴۸,۹۹۳ نفر می باشد.

 

خصوصیات، آداب و آئین، دین و زبان مردم قشم

مردم قشم نیز به سان دیگر افراد در کشورمان، مراسم مربوط به مناسبت های ملی و مذهبی را بر اساس آداب و رسوم خاص خود برگزار می کنند. برخی از مهم ترین این مراسم عبارتند از:

نوروز صیاد

این جشن بیش از ۶۰۰ سال قدمت دارد و نزد مردم قشم از اهمیت بسزایی برخوردار است. نوروز صیاد، از مهم ترین آئین های این مردم است که در اواخر تیر ماه هر سال برگزار می شود. در روز برگزاری این جشن کهن، هیچ یک از صیادان به دریا نمی روند و چیزی صید نمی کنند و حتی خوردن هر نوع صید دریایی را بد یُمن می دانند. چرا که بر این باورند در یک روز خاص، ماهی ها باید کاملا آزاد باشند، به هر کجا که می خواهند بروند و از دام صیادان رها باشند. با توجه به این که مردم این دیار، ازفصل تخم ریزی ماهی و میگو  به خوبی اطلاع دارند، این روز خاص را به قصد پر بار تر کردن نسل این آبزیان، از صید آن ها اجتناب می کنند. در جش نوروز صیاد، خوراکی های متنوعی پخته و نیز مسابقه ها و سرگرمی های مختلفی در میام مردم برگزار و انجام  می شود.

مولودی خوانی

مذهب شمار بسیار زیادی از اهالی قشم، تسنّن است. از این رو، احترام خاصی برای پیامبر قائلند. این افراد، روز ۱۲ ربیع الاول، مصادف با روز تولد پیامبر و شب ۲۷ رجب، معراج پیامبر را با شکوه هر چه تمام جشن می گیرند. مراسم جشن عید قربان در دهم ذیحجه و عید فطر در نخستین روز ماه شوال نیز در این دیار بر گزار می شود.

 

بادبان کشی

بادبان کشی یکی از آئین های سنتی مربوط به اهالی روستای لافت است. این آئین دارای ریشه ای تاریخی است و نماد رونق کشتی رانی و تجارت دریایی است. در این روز که تاریخ ثابت و از پیش تعیین شده ای ندارد، مردم این روستا، مراسم را از صبح زود با مدح پیامبر آغاز کرده و سپس با رزیف خوانی و موسیقی زنده ادامه می دهند و پس از کشیدن بادبان کشتی به پایان می رسانند. گفتنی است که در سده های پیشین، تاجران این منطقه، مراسم بادبان کشی را به یمن داشتن سفری بی خطر و پر برکت، پیش از رهسپار شدن و بردن کالاهایشان به کشور های اطراف اجرا می کردند.

در خصوص دین و مذهب مردم قشم باید به ذکر این نکته پرداخت که اکثر مردم این جزیره، مسلمان و پیرو مذهب تسنّن هستند. تعداد شیعیان این منطقه، بسیار محدود است. این اهالی، به زبان فارسی و گویش بندری (قابل فهم برای دیگر افراد) صحبت می کنند. بهتر است بگوییم زبان مردم قشم، تلفیقی از زبان های فارسی، بندری، عربی، انگلیسی و هندی است. علت آن نیز مشخص است. این جزیره در برهه های گوناگونی از تاریخ، تحت استعمار کشورهای گوناگونی بوده است. از این روست که تنوع کاربرد کلمات از زبان های مختلف، متاثر از حضور افراد کشور های مذکور در این منطقه است.

 

جاذبه های گردشگری قشم

جزیره قشم دارای جاذبه های گردشگری متفاوتی است که در فاصله چند کیلومتری از مرکز آن واقع شده اند. جزایر ناز، جزیره هنگام (مکانی مناسب برای تماشای دلفین ها)، دره ستاره ها، تالاب پرندگان دو کوهک، غار خوربس، کریان، دره تندیس‌ها، کورکوراکوه، جنگل حرا، تنگه چاهکوه (معروف به یکی از عجایب هفتگانه قشم)، روستای بندری لافت، ساحل کرق، روستای کوشه، پهنه های گلی، دره شور، ژئو لینک، تنگه اولی، آب انبار بی بی قشم، باسعیدو، بصیرا، بام قشم، خلیج دیرستان، چاکویر، سد دم، نمکدان (مرتفع ترین نقطه قشم)، دره قاضی، پهنه های گلی، صخره خرچنگ ها، ساحل تخم‌گذاری لاکپشت ها، موزه ژئو پارک قشم و جزیره هرمز از معروف ترین و پر طرفدار ترین جاذبه های گردشگری قشم به شمار می روند. در صورتی که خواهان تجربه و لذت هیجان تفریحات آبی هستید، می توانید از کلوپ های تفریحات آبی قشم استفاده کنید. هم چنین، می توانید از امکانات مربوط به غواصی، جت اسکی و شاتل نیز نهایت لذت را ببرید.

 

سوغات و صنایع دستی قشم

آن چه را که می توانید از جزیره زیبای قشم به عنوان ره آورد برای دوستان و خویشاوندانتان به ارمغان ببرید، شامل خوراکی هایی از قبیل انواع خوراکی های وارداتی، ادویه های محلی، نان پنیری، انواع نان های محلی به ویژه نان تُمُشی، انواع شکلات ها، و مسقطی جنوبی و نیز صنایع دستی مانند لباس های سنتی، وسائل تزئینی، زیورآلات دست ساز از صدف و سنگ ها، پارچه های خوش نقش و نگار و گلیم می باشد. سنگ ها، صدف و گوش ماهی هایی که به عنوان ره آورد دریا در لب ساحل می بینید نیز می تواند به عنوان هدیه و یا یک یادگاری ارزشمند از این جزیره گزینه مناسبی باشد.

 

خوراک های محلی قشم

اصلی ترین و البته خوشمزه ترین خوراکی هایی را که می توان در شهر های جنوبی یا جزایر ایران یافت، انواع غذاهای دریایی است. با طعم و مزه و خواصی بی نظیر! آن دسته از گردشگران که به غذاهای دریایی علاقه مندند، می توانند انواع مختلفی از این خوشمزه ها را در هر یک از رستوران های جزیره نوش جان کنند.

معروف ترین خوراکی های محلی قشم عبارتند از: عنکاس (خوراکی پخته شده با گوشت ماهی مرکب)، قوزی گوشت یا مرغ، برنج دیشو (برنج دم کشیده با شیره خرما)، هواری (مخلوط برنج با گوشت میگو یا ماهی)، خورش قلیه‌ ماهی و میگو، پودینی (گوشت کوبیده و له شده کوسه)، خوراک خرچنگ یا صدف، انواع ماهی و میگو (سرخ و یا سوخاری شده)، و کباب کهره. در صورتی که از آن دسته افرادی هستید که وعده صبحانه برایتان از اهمیت خاصی برخوردار است می توانید صبحانه مفصلی را که شامل شل شلی (نوعی نان محلی)، بلالیت یا بلالوت (نوعی ماکارونی رشته باریک که با شکر و نیمرو سرو می شود)، نان تُمُشی یا تموشی (نانی نازک که با پنیر، تخم مرغ و سس های تهیه شده از ماهی ساردین که سوراغ یا مهیاوه نام دارد)، حلواهای سنتی و قهوه های عربی میل کنید.

 

اقامت در قشم

قشم، جزیره ای توریستی است و مملو از گزینه های اسکان و اقامت. در قشم می توانید در  انواع هتل و هتل آپارتمان، اقامت گاه های بوم گردی، سوییت، خانه های دربستی و کمپینگ در مکان های مجاز و مناسب، و منزل های دربستی اقامتی راحت داشته باشید. شایان ذکر است که گزینه های مذکور را می توانید در بندر درگهان (در فاصله ۲۰ کیلومتری غرب قشم) نیز بیابید.

 

خرید در قشم

همه آن چه را که نیاز دارید می توانید در جزیره قشم به راحتی بیابید. با انواع و اقسام تنوع جنس و قیمت. لذت خرید را می توانید در انواع مراکز خرید واقع در این جزیره که اکثرا در مرکز آن واقع شده اند و نیز بازار معروف بندر درگهان و بازار های محلی که دارای جنس های خوش قیمت تری هستند تجربه کنید.

 

حمل و نقل درون شهری و برون شهری در قشم

در قشم، حمل و نقل درون شهری صرفا به وسیله تاکسی انجام می شود. این تاکسی ها در مسیر های قشم به درگهان، درگهان به  رمکان ، مکان به  طبل، و طبل به دولاب تردد دارند. در صورتی که قصد رفتن به دیگر قسمت های جزیره از قبیل انواع مراکز خرید، رستوران ها و یا جاذبه های گردشگری را دارید، تاکسی های دربست با تعداد فراوان در اختیارتان هستند. و اما در خصوص حمل و نقل برون شهری چند گزینه پیش رویتان است: فرودگاه بین المللی قشم از شهر های مبدا از قبیل  تهران، شیراز، مشهد، اصفهان، رشت، و جزیره کیش و پرواز خارجی دبی، در صورتی که قصد دارید با ماشین شخصی خودتان به قشم سفر کنید، می توانید ابتدا به وسیله لندیگراف و از مسیر بندر خمیر به بندر لافت و سپس به راحتی به جزیره قشم بروید. در صورتی که قصد دارید ماشین خود را در بندر عباس بگذارید و یا از طریق مسیر این شهر به قشم سفر کنید، می توانید توسط شناور های (اتوبوس دریایی) موجود در اسکله بندر عباس، در مدت زمانی اندک (۳۵ دقیقه) و به راحتی به جزیره قشم برسید.

 

و اما چرا تور قشم؟

امید است مندرجات این جستار، در افزایش اطلاعات شما در خصوص تمام جزئیات سفر به جزیره زیبای قشم موثر بوده باشد. حال، چنان چه قصد سفر به جنوب کشور را دارید، لذت دیدن جزیره قشم و لذت از جاذبه های بی نظیر آن را از دست ندهید. به امید دیدار شما در جزیره قشم…


هرمز، جزیره رنگارنگ خلیج فارس

به زیبا ترین جزیره خلیج فارس خوش آمدید. جزیره ای رنگارنگ که مناظر بی نظیر و متفاوت آن را در کم تر  جزیره  دیگر کشورمان می توان یافت. این جزیره در نقشه به شکل صدفی است که توسط یک جاده ساحلی احاطه شده، با جمعیت ۵۸۹۱ نفر  در ۱۶ کیلومتری بندر عباس واقع و به دلیل موقعیت جغرافیایی و مجاورت با تنگه هرمز، به کلید خلیج فارس معروف شده است.

این جزیره که در زمان های پیشین، مکان حکمرانی امپراتوری های استعماری بوده است، هنوز که هنوز است، رد پای توپ و کشتی های باز مانده از گذشته را در دل خود نگاه داشته است. بهترین زمان سفر به این جزیره شگفت انگیز و بکر، اوائل فصل بهار، پائیز و زمستان است. در این جزیره دلفریب تا چشم کار می کند رنگ است و رنگ، شگفتی است و زیبایی . . . این مکان، درست، خوراک آن دسته از گردشگران هنرمند و اهل دلی است که به عکاسی علاقه مندند. زیبا ترین و به یاد ماندنی ترین خاطراتی را که  می توان از یک مکان زیبا ثبت کرد در همین جا تجربه کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا پرده از این همه جاذبه بی همتا برداریم.

 

جاذبه های تاریخی و طبیعی تور جزیره هرمز

دره رنگین کمان جزیره هرمز

دره رنگین کمان، با بیش از هفتاد طیف رنگ، معروف ترین جاذبه هرمز است و شامل سنگ ها و کانی های لایه لایه و یا در کنار هم، به رنگ های نقره ای، زرد و قرمز و دارای ترکیباتی هم چون اکسید آهن و رس و هم چنین سنگ های حاصل از ترکیبات آتشفشانی به رنگ های خاکستری، صورتی و آبی که با زیبایی هر چه تمام، در مقابل نگاهتان چشم نوازی می کنند.

غار مراقبه، دره سکوت و الهه نمک فیروزه‌ای جزیره هرمز

این قسمت از جزیره شامل چشم اندازی بی نظیر از بلور ها و گنبد های نمکی سرشار از انرژی مثبت است. علت نام گذاری دره سکوت، خاصیت خنثی سازی صدا های جانبی و به طور کلی، آلودگی های صوتی و محیطی توسط نمک است. بدون شک، تمام آرامش کره زمین را در این غار و دره می توانید تجربه کنید.

قلعه پرتغالی‌ها جزیره هرمز

قدمت این قلعه مربوط به پانصد سال پیش و زمان اشغال این جزیره توسط پرتغالی هاست. این قلعه در شمال جزیره هرمز قرار دارد و شامل بخش های متعددی هم چون کلیسا، برج نگهبانی، زندان، آب انبار، سیاه چال، سرباز خانه، تالار سخنرانی و نوش خانه است. شایان ذکر است که ساعت و ناقوس کلیسای   این قلعه هم اکنون در میدان نقش جهان اصفهان نصب شده است.

فرش خاکی جزیره هرمز

این جاذبه منحصر به فرد که با دستان هنرمند بومیان این جزیره و دیگر هنرمندان کشورمان ساخته شده است، شامل نقش هایی از اسطوره‌های هرمزگان، نگاشته هایی از اشعار خیام، جبیر (آهو)، نقش هایی از لباس های زنانه، نماد هایی از موسیقی بومی و ساز های محلی جزیره و لاکپشت پوزه عقابی است که به منظور حفاظت و نگه داری بهتر، با محافظی شیشه ای پوشانده شده است.

دره تندیس های جزیره هرمز

در این دره تا چشم کار می کند، تندیس هایی شبیه به اژدها، عقاب، گنجشک یا خروس به چشم می خورد. البته آن چه می بینید یا تصور می کنید، بستگی دارد به این  که از کدام سمت و زاویه  به آن نگاه می کنید. دیدن این تصاویر و تندیس ها، بسیار هیجان انگیز است!

بقایای قصر بی ‌بی گل و بی ‌بی صورت، بازار و خانه زعفرانی، قدمگاه حضرت خضر، دشت جبیرها ، بنا های تاریخی بافت قدیمی شهر، برج تیرانداز، آثار نقاشی محیطی در جنوب جزیره، و مکتب خانه، از دیگر جاذبه های گردشگری این جزیره هستند. نا گفته نماند که ساحل های آرام بخش و بسیار زیبا و دلفریب این جزیره، خود به تنهایی از جمله زیبا ترین و پر طرفدار ترین جاذبه های آن به شمار می روند.

خوراکی های محلی جزیره هرمز

خوراک های محلی قشم، بندر عباس و جزیره هرمز، معمولا با هم مشترکند. عنکاس، سوراغ (خوراکی تهیه شده از خاک سرخ جزیره)، نان تمشی، مهیاوه، برنج دیشو، کوفته مومغ، کاتوغ، هواری، کلمبا، گبولی گوشت از جمله خوراکی های محلی است که می توانید در این جزیره نوش جان کنید.

سوغات و صنایع دستی جزیره هرمز

بهترین سوغاتی که می توان از این جزیره به یادگار برد، اول از همه، عکس هایی است که در هیج جای ایران و جهان، نمونه آن را نمی توانید بگیرید! سپس، خاک های رنگی این جزیره که برخی، خوراکی نیز هستند و از آن به عنوان ادویه در غذا های گوناگون استفاده می شود. آثار سوزن دوزی شده، نقاشی های روی شیشه (با خاک های رنگارنگ جزیره) و نقاب های زنانه به عنوان معروف ترین سوغاتی های این بهشت رنگارنگ به شمار می رود.

نکته: در سفر به این جزیره، بهتر است  برای دیدن جاذبه های گردشگری، جهت صرفه جویی و مدیریت بهینه زمان خود، حتما از یک راهنما کمک بگیرید. چنان چه متوجه شدید، جاذبه های این جزیره، فراوان است و هر یک در نوع خود کم نظیر. پس چه بهتر که با راهنمایی یک فرد بومی یا راهنمای تور، نهایت استفاده از مدت زمانی را که در این جزیره هستید ببرید. جهت تردد نیز می توانید از انواع تاکسی، دوچرخه و موتور سه چرخ استفاده کنید. به منظور دسترسی به این جزیره می توان از قشم و بندر عباس، با استفاده از شناور (اتوبوس دریایی) واقع در اسکله به راحتی به مقصد رسید.