از 5500000 ریال
رزرو آنلاین

تور کویر زمستان 1400 | شروع قیمت از 550 هزار تومان

دارای امتیاز نیست

مدت زمان

یک روزه و دو روزه

نوع تور

تور روزانه

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

تور کویر | تور کویرگردی به همراه بلیط رفت و برگشت

آژانس مسافرتی و گردشگری خورشید جهان در تمامی فصول سال تور کویرگردی در دیدنی‌ترین کویرهای ایران را برگزار میکند. امکانات تور کویرگردی آژانس خورشید جهان شامل بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل و گشت کویرگردی است.

 • بلیط رفت و برگشت تور زمینی (اتوبوس)
 • اقامت در اقامتگاههای بومگردی به همراه با صبحانه
 • گشت کویر گردی و شب نشینی همراه با شام، چای و سیب زمینی آتیشی

قیمت تور کویر برای زمستان 1400 و نوروز 1401

 • قیمت تور کویر دو روزه کرمان و کویر شهداد حدود 550000 تومان
 • قیمت تور دو روزه کویر یزد هر نفر حدود 750000 تومان(بدون غذا)
 • قیمت تور دو روزه کویر یزد هر نفر حدود 950000 تومان(با غذا)
 • قیمت تور دو روزه کویر ابوزیدآباد کاشان و ابیانه هر نفر حدود 1150000 تومان

برای استعلام قیمت بقیه تورهای کویری ایران با شماره ۰۹۰۱۹۹۵۶۴۳۵ تماس بگیرید یا:

تور کویر، مرکز آرامش زمین

ایران دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که هر یک در نوع کم نظیر می نماید. از آثار باستانی – تاریخی گرفته تا جاذبه های طبیعی سرتاسر کشور که همواره شمار قابل توجهی از گردشگران داخلی و خارجی را مجذوب خود ساخته اند. در این میان کویر در زمره جاذبه های طبیعی به شمار می رود که بی واسطه زیباست!

در کویر نه بنایی یافت می شود که قدمت تاریخی و یا کاشی کاری، آینه کاری و گچ بری دیوار ها و مقرنس کاری های سقفش، چشم و دل هر بیننده ای را معطوف به خود سازد و نه آبشار، دشت و دمن، جنگل یا رود خانه ای که سر سبزی و خنکای طراوتش، هوش از سر هر گردشگری ببرد. کویر، تمام جاذبه هایش را مرهون خویشتن است، با طبیعتی ساده اما منحصر به فرد و آسمان پر ستاره اش.

تور کویر گردی

کویر که برخی به آن نمکزار هم میگویند، به دلیل وجود حرارت شدید بدین صورت در آمده است. برخی از کویرها نیز قبلا دریاچه‌هایی بوده اند که به دنبال گرمای شدید و تبخیر آب، به تدریج به نمک زار یا همان کویر تبدیل شده اند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته در خصوص جغرافیای کویر، تخمین زده شده است که بیش از نیمی از مساحت کل کشور را مناطق کویری و نیمه کویری تشکیل می‌دهند.

معروف ترین کویرهای ایران

دشت لوت و دشت کویر به گستره بيش از 360 هزار كيلومتر مربع از جمله معروف ترین کویر های ایران به شمار می روند. جالب است بدانید که کویر لوت، یکی به عنوان از صعب العبورترین نقاط جهان، با دمای 70 درجه سانتی گراد، در سال 2005 به عنوان گرم ترین نقطه کره زمین شناخته شده است. هم چنین، در برخی از نواحی آن، هیچ موجود زنده ای یافت نمی شود، حتی باکتری!

کویر همان بیابان است؟!

برخی از افراد، کویر را بیابان نیز می نامند. در صورتی که این چنین نیست. کویر، به لحاظ جغرافیا و اقلیم شناسی، به زمین های رسی، گلی و نمک زار اطلاق می شود که پیدایش آن، متاثر از وضیت زمین ساختی می باشد. این گونه زمین ها به دلیل وجود املاح و نمک های گوناگون، مناسب زراعت و دامپروری نمی باشند.

البته در برخی از مناطق کویری که میزان شوری خاک آن کم تر است، به ندرت گیاهانی هم چون گز که در برابر املاح نمکی دارای مقاومت بالایی است، رشد می کند. پیدایش این مناطق مربوط به دوران سوم زمین شناسی است. از دیگر سو، به مناطقی که دارای میزان متوسط بارندگی کم تر از 50 میلیمتر و در برخی موارد کم تر در سال باشند، بیابان گفته می شود. این گونه مناطق به دلیل تبخیر شدید آب و دمای بالا، دارای پوشش گیاهی بسیار اندکی هستند.

 

شرایط جوی کویر

پیش از هر چیز باید به ذکر این نکته پرداخت که تمامی کویرهای ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی و اقلیمی، شرایط جوّی خاص خود را دارا هستند. درجه حرارت یا سردی هوا، وزش باد و بارش باران در آن نسبت به دیگر مناطق کاملا متفاوت است. بر اساس گزارش‌های هواشناسی در اکثر کویر های ایران، میانگین بارندگی سالانه بین 100 تا 150 میلیمتر است.

حداکثر دمای این نواحی به طور متوسط، بین 20 تا 25 و حداقل دما، بین 10 تا 15 درجه سانتی گراد گزارش شده است که البته ممکن است این میزان در هر یک از کویر ها با اختلاف 5 تا 7 درجه سانتی گراد متغیر باشد.

سردترین ماه سال در کویر دی با دمای 15 تا 20 و گرم‌ترین ماه کویر، تیر ماه با دمای 45 تا 55 درجه سانتیگراد و گاه بیشتر است.

چنان چه بدیهی است، گرم ترین ماه های سال در کویر در نیمه نخست سال و سرد ترین و گاه، خنک ترین را در نیمه دوم سال می‌توان تجربه کرد.

بهترین زمان برای سفر به این نواحی اواسط پائیز و زمستان است.

تور کویر گردی
کویر مرنجاب در برف

در کویر اختلاف دمای شب و روز بسیار است که بر اساس تحقیقات صورت گرفته در خصوص اقلیم آن، علت این پدیده، وجود شن و ماسه در کویر است که در طول روز، گرمای هوا را به خود جذب نمی کنند تا در شب، پس از آزاد سازی حرارت، سبب تعدیل دما شوند. این چنین است که این مورد سبب سردی شب های کویر می شود. از دیگر علت های سردی شب های کویر، عدم وجود آب کافی و به دنبال آن، نبود پوشش گیاهی و عمل فتوسنتز است.
وزش باد نیز در کویر بسیار صورت می گیرد که این خود به مرور زمان سبب ایجاد تپه‌های شنی یا ناهمواری‌های صحرایی و گاه سرد بودن آن می‌شود.

 

تورهای کویری آژانس خورشید جهان

تورهای کویرگردی آژانس خورشید جهان شامل تورهای یک روزه کویر، تور دو روزه کویر، تور نوروزی کویر و تور زمستانه کویر است. کشور ما به لطف تنوع آب و هوایی فوق العاده صاحب مناطق مختلفی از جنگل تا کویر است. تورهای گردشگری کویر خورشید جهان  تمامی نواحی شگفت انگیز کویری کشورمان را به شما پیشنهاد می‌دهد.

برای مشاوره یا ثبت نام تورهای کویری ایران با شماره ۰۹۰۱۹۹۵۶۴۳۵ تماس بگیرید.

تور دشت کویر (وسیع‌ترین منطقه بیابانی ایران)

دشت کویر را کویر نمک و کویر مرکزی نیز می‌نامند. این کویر که یکی از بزرگ‌ترین نمک‌زارهای جهان به شمار می‌رود در جنوب رشته کوه البرز در مرکز شمالی و در وسیع‌ترین منطقه بیابانی ایران واقع شده است. دشت کویر با ارتفاع تقریبی 400 متر یکی از پست‌ترین نواحی فلات داخلی کشور به شمار می رود. هم چنین، وجود طوفان و بادهای شدید در این ناحیه، سبب ایجاد تپه‌های شنی نمکی مرتفع به بلندای 40 تا 50 متر در دشت کویر شده است.

تور کویر گردی
دشت کویر

تور کویر لوت (گرم‌ترین کویر جهان)

کویر لوت یا همان چاله لوت، بیابان لوت و دشت لوت، گرم‌ترین کویر جهان با دمای 70 درجه سانتیگراد در سال 2005، با مساحت تقریبی 40 هزار کیلومتر مربع در گستره استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی واقع شده است. این کویر شگفت انگیز حدود 10 در صد از وسعت ایران را شامل می شود و بیست و هفتمین بیابان بزرگ جهان محسوب می شود.

تورهای یک روزه کویر
شهر افسانه‌ای کلوت‌ها

در کویر لوت، جاذبه هایی هم چون شهر کوتوله‌ها، مرتفع‌ ترین هرم‌‌های ماسه‌ای جهان، شهر افسانه‌‌ای کلوت‌‌ها، گستره های وسیعی از ریگ و ماسه با طیف رنگی بسیار زیبا از قهوه‌ای روشن تا خاکستری و مشکی، ۴۰ کمپ شهداد، مخروط آتشفشان کواترنز، بزرگترین نبکاهای دنیا، پهنه‌ های شنی مواج، کویر پاشتری، مرتفع‌ترین ربدوها، رود شور، و هامادا لذت دیدن این منطقه رویایی را دو چندان می سازند.

 

تور کویر مصر

این کویر زیبا و گردش پذیر که به نام های خور و بیابانک نیز معروف است، در فاصله 50 کیلومتری شمال شهر خور، از توابع اصفهان و نیز 40 کیلومتری جندق واقع شده است. روستای تاریخی مصر در دل همین کویر زیبا جای گرفته است که همواره به عنوان یکی از مهم‌ترین و پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری این کویر به شمار می رود.

تور نوروزی کویر مصر
آفرود در کویر مصر

در این کویر می توان شب هنگام با آرامش به تماشای ستارگان آسمان بسیار زیبای آن پرداخت. پیاده‌روی بر روی شن‌های داغ، دوچرخه سواری، موتور سواری، آفرود و شتر سواری نیز از دیگر جاذبه هایی است که هنگام روز سبب سرگرمی هیجان انگیز شما در این کویر شود.

جهت آگاهی از قیمت تور کویر مصر به ما پیام دهید.

مهم تر از همه این که، وجود اقامتگاه‌های بوم گردی، مهمانسراها و رستوران‌های سنتی واقع در روستای مصر، سهولت اقامتی خاطره‌انگیز را برای گردشگران رقم خواهد زد. طبیعت بی‌نظیر کویر مصر آن دسته از گردشگرانی را که به هنر عکاسی و ثبت جاذبه‌های شگفت‌انگیز طبیعت علاقه مندند به سمت این مکان می کشاند.

تور نوروزی کویر مصر
اقامتگاه بومگردی در روستای مصر

ضمن این که مکان و بناهایی نظیر تخت عروس، چال سلکنون، گله ریگ سرگردانی روستای گرمه، تل خاکستری، دریاچه نمک خور، نارنج قلعه (ساخته شده به سبک دوران ساسانیان)، ریگ کله و نیزار مصر از جمله دیگر جاذبه‌ های گردشگری این منطقه به شمار می روند.

 

تور کویر ورزنه

کویر ورزنه که آن را کویر خارا نیز نام می نهند، در 150 کیلومتری غرب یزد و 100 کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد. این کویر از جانب شمال به زاینده رود و شهرستان ورزنه، از سمت جنوب به حسن ‌آباد، از جانب شرق به تالاب گاوخونی و از سمت غرب به مسیر ارتباطی حسن آباد به ورزنه منتهی می شود. شایان ذکر است که بزرگ ترین سایت تفریحی کویرهای ایران در کویر ورزنه وجود دارد که همین مورد، سبب گردش پذیری بیشتر این کویر نسبت به دیگر نواحی کویری اطراف شده است.

تور یک روزه کویر

این کویر به دلیل وجود تپه های ماسه ‌‌ای هلالی، تپه های ماسه‌ ای طولی (که ارتفاع بلندترین آن ها به ۱۰۰ متر می ‌رسد) و هرم ماسه‌‌ای که همگی در اثر وزش باد و به تدریج ایجاد شده اند دارای مناظر بسیار دیدنی است. کویر ورزنه دارای پوشش گیاهی و جانوری متفاوتی نیز هست.

منظره‌های تالاب گاو خونی که از فراز تپه‌ ها قابل مشاهده است و نیز نمکزار این تالاب و امکان پیاده روی بر روی تپه و رمل‌های شنی کویر ورزنه، شن سواری، شتر سواری، پاراگلایدر، باگی سواری، آفرود سواری، و زیپ لاین از دیگر جاذبه های گردشگری کویر ورزنه محسوب می شود. در سفر به این کویر، لذت قدم زدن بر روی شن و ماسه های داغ را در ساعات نزدیک به ظهر و تماشای ستارگان را در شب هنگام از دست ندهید.

 

تور کویر مرنجاب

کویر زیبای مرنجاب در استان اصفهان و فاصله 48 کیلومتری شهرستان آران و بیدگل واقع شده است. این کویر دارای یک کاروانسرا به همین نام است که در زمان شاه عباس صفوی ساخته شده است. این کویر علاوه بر دارا بودن طبیعتی بکر و مملو از آرامش، دارای پوشش گیاهی و جانوری متنوعی نیز می باشد.

تور یک روزه کویر
کاروانسرای کویر مرنجاب

هم چنین، جاذبه های گردشگری متعددی از جمله دریاچه نمک آران و بیدگل با پلی گون های زیبا و غروبی دل انگیز، چاه دستکن (دست کند)، پشت ریگ، چاه کنجه، ریگ بلند، قلعه کرشاهی، کوه کلنگ، جزیره سرگردان، چاه هندوانه، کوه یخاب و کاروانسرای مرنجاب را نیز می توان در حوالی این کویر یافت و از بازدیدشان لذت برد.

امکانات تور کویر مرنجاب دو روزه

در سفر به این کویر با قدم زدن بر روی شن های داغ، گرمای آرامش و حس حیات از این طبیعت بکر را از آن خود سازید. موتور چهارچرخ، شترسواری و آفرود از جمله تفریح و سرگرمی هایی است که می توان در این مکان تجربه کرد. پس از آن در صورت تمایل میتوانید شب را در فضای سنتی و دلنشین کاروانسرای مرنجاب با تجربه حسی شیرین، متفاوت و به یاد ماندنی به صبح برسانید.

ثبت نام در تور کویر مرنجاب دو روزه

تور کویر کاراکال

این کویر زیبا و بکر در استان یزد، و در حوالی شهر بافق واقع شده است. مناظر کویر کاراکال، بسیار تماشایی است. ضمن این که به دلیل وجود شب چادر و کومه های فراوانی که در این منصقه وجود دارد، امکان اقامت در شب و تماشای ستارگان را با خاطری آسوده برای گردشگران مهیا می سازد.

شتر سواری، اجرای موسیقی زنده، سرسره آبی، سافاری و موتور سواری با موتور چهار چرخ از جمله امکانات کمپ کویری کاراکال هستند که هیجان سفرتان به این کویر بی‌همتا را مضاعف می‌سازد. مهم تر از همه نخلستانی بسیار زیبا در همان حوالی وجود دارد که همواره به عنوان یکی از مقاصد پر طرفدار گردشگران برای عکاسی و لذت بردن از مناظر اطرافش شناخته شده است.

رزرو اقامتگاه کویر کاراکال

 

تور کویر نمک (نمکزار سیرجان)

این کویر در استان کردمان قرار دارد. کویر نمک سیرجان در نوع خود یکی از بی نظیر ترین مناطق کویری است که در نیمه نخست سال، شوره زاری وسیع و در نیمه دوم سال، دریاچه ای بزرگ و دارای منظره ای بسیار زیباست. کویر نمک سیرجان را کفه نمک نیز می نامند، چرا که بخش وسیعی از مساحت آن را دشتی سفید از نمک خوراکی فرا گرفته است. تلالو بلور های نمکین این دشت در زیر آسمان پر ستاره و درخشش نور مهتاب در کویر سیرجان، که جان می دهد برای تماشا کردن، از مهم ترین جاذبه های گردشگری این ناحیه است.

 

تور کویر درانجیر (کویر بافق)

تور یک روزه کویر
کویر بافق

این کویر در 10 کیلومتری شمال بافق یزد واقع شده است. کویر درانجیر که به کویر بافق نیز مشهر است دارای مساحتی حدود 75 کیلومتر مربع است که وجود جاذبه های طبیعی و خوش مسیر بودنش، همواره سبب پرطرفدار بودن آن شده است. در سفر به این کویر، پیاده روی بر روی شن های آن را که جان و دلی تازه به دل و روح آدم می بخشد از یاد نبرید.

 

تور کویر ریگ زرین

این کویر که آن را کویر مغستان نیز می نامند در 40 کیلومتری شمال کویر بافق و روستای ساغند و نیز جنوب روستای بیاضه واقع شده است. شن های روان این کویر، جاذبه خاصی به طبیعت بی بدیل آن بخشیده است. کویر ریگ زرین دارای دو قسمت شمالی و جنوبی است که قسمت شمالی آن را تپه های ماسه ای و قسمت جنوب و جنوب غربی آن را به ترتیب، صفحات رسی، باتلاقی و گنبد های نمکی فرا گرفته است.

گفتنی است که منظره زیبای این جلوه های طبیعی، به خصوص ریگزار های مرتفع آن که از دور به سان تپه هایی پراکنده به نظر می رسد، زیبایی این کویر را دو چندان ساخته است. قابل توجه گردشگران عزیز، این کویر دارای امکانات کمپینگ نیز می باشد. به علاوه در این منطقه می توان با موتور چهارچرخ نیز تمام قسمت های کویر را از نزدیک دید و از تماشای آن لذت برد. وجود امکانات سایت تخصصی پرواز، امکانات آشپزخانه، سالن سینما، اجرای موسیقی زنده، سافاری و شتر سواری از دیگر امکانات و مزیت های گردشگری این کویر است.

 

تور کویر خارتوران

این کویر در شرق استان سمنان و نیز در نزدیکی استان خراسان واقع شده است. کویر خارتوران که بدان منطقه حفاظت شده خارتوران نیز می گویند، دومین منطقه بیوسفر دنیا محسوب می شود و به “آفریقای ایران” نیز معروف است. این منطقه به دلیل دارا بودن پوشش گیاهی و جانوری منحصر به فرد و شرایط اقلیمی خاص، همواره در بین طبیعت دوستان، از طرفداران خاص خود برخوردار بوده است.

 

تور کویر هفت‌ سنگ

تور یک روزه کویر
کمپ کویرنوردی هفت سنگ

کویر هفت سنگ یکی از نزدیک ترین کویرهای حوالی یزد است که در 12 کیلومتری این شهر واقع شده است. وجود کمپ‌های دارای تخت و آلاچیق به علاوه امکاناتی نظیر پاراگلایدر، سافاری و زیپ لاین و مهم تر از همه مناظر بی نظیر این کویر، سبب پر طرفدار بودن آن در میان عده زیادی از گردشگران شده است.

 

تور کویر زردگاه

روستای کویری زردگاه که از دیرباز به کویر زردگاه معروف بوده است، در 180 کیلومتری طبس و در کوهپایه کوه نایبند قرار دارد. شایان ذکر است که نام روستای مذکور در زمان های پیشین، زیارتگاه نام داشته است که به مرور زمان زردگاه نام گرفت.

این روستای کویری همواره با استقبال قابل توجه گردشگران مواجه بوده است. چرا که به جز جاذبه‌های گردشگری طبیعی هم چون چشمه آب گرم، معماری پلکانی روستا و نیز دارا بودن نخلستان‌های سرسبز (که سبب شد به این منطقه، لقب سر سبز ترین کویر ایران را بدهند) خانه های قدیمی و بسیار زیبایی را داراست که امکان اقامتی آسان و خاطره انگیز را برای مسافران مهیا می سازد.

 

تور کویر ریگان

کویر ریگان که برخی آن را ریگزار ریگان نیز می نامند در جنوب شرق استان کرمان و نزدیکی شهرستان ریگان قرار دارد. جالب است بدانید که این کویر به دلیل دارا بودن ریگزاری متفاوت نسبت به دیگر کویر های ایران و دارا بودن طبیعتی منحصر به فرد، از شهرت و محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است.

ریگ‌های کویر ریگان از لحاظ جنس و رنگ با ریگ های سایر کویر ها فرق می کند و به گمان بسیاری از افراد، دارای خواص درمانی نیز هست. تپه های ماسه ای متعدد در این کویر که ارتفاع بلندترین آن ها به 75 متر می رسد، منظره ای خوش آیند را از فراز ارتفاعات منتهی به این منطقه به وجود آورده است که دیدن آن خالی از لطف نیست!

هماهنگی و رزرو تور یک روزه کویر

 

تور کویر ابو زید آباد

کویر ابو زید آباد در استان اصفهان و نزدیکی شهری به همین نام واقع شده است. در این کویر می توانید علاوه بر لذت بردن از مناظر اطراف، جاذبه های گردشگری جالب توجهی هم چون بازدید از شهر زیر زمینی نوش آباد و کاروانسرای تاریخی ابو زید آباد را نیز تجربه کنید. اگر خواهان تجربه کردن آرامش این کویر هستید در طول روز پیاده روی بر روی شن های گرم و طی شب تماشای ستارگان در در آسمان پرستاره آن از دست ندهید. دوست داران هیجان نیز می توانند از امکاناتی نظیر آفرود سواری، موتور چهارچرخ، و شترسواری استفاده کنند. وجود امکانات رفاهی کاروانسرای ابو زید آباد نیز، اقامتی به یاد ماندنی، نوستالژیک و سهل را برایتان به دنبال خواهد داشت.

 

تور کویر عقدا

کویر عقدا را کویر اردکان و سیاه کوه نیز می نامند. این کویر یکی از معروف ترین کویر های حوالی استان یزد است که در 30 کیلومتری اردکان یزد قرار دارد. این کویر دارای مناظری زیبا، بکر و تماشایی است. وزش شدید باد و شب های سرد کویر عقدا، ایجاب می کند که هنگام سفر به این مکان، حتما از به همراه داشتن لباس گرم و مناسب اطمینان حاصل کنید.

 

تور کویر حلوان

این کویر در نزدیکی شهرستان طبس در روستایی به نام حلوان قرار دارد. طبیعت بکر و کم نظیر این کویر در سال های اخیر، مقصد شمار قابل توجهی از گردشگران بوده است. وجود اقامت گاه های بوم گردی در اطراف کویر حلوان و نیز امکانات خدماتی و رفاهی، سفر به این مکان و اقامت در آن را آسان ساخته است.

تور یک روزه کویر
روستای حلوان

موتور چهارچرخ، و شتر سواری در کویر حلوان از جمله امکانات دیگری است که هیجان لذت سفر را برای شما به دنبال دارد. در سفر به کویر حلوان پیاده روی و قدم زدن بر روی رمل های شنی و نیز رصد ستارگان در آسمان زیبای شب آن را از دست ندهید!

آژانس مسافرتی خورشید جهان برگزار کننده بهترین تورهای کویر به همراه راهنما و بلیط رفت و برگشت

 

تور کویر اشتهارد

این کویر در نزدیکی تهران و شمال قشلاق حسین خانی در منطقه ای به نام اشتهارد واقع شده است. وجود گنبد های نمکی رنگارنگ که از فاصله دور و بر فراز ارتفاعات بسیار زیبا و دل انگیز به نظر می رسد، از مهم ترین جاذبه‌های طبیعی کویر اشتهارد به شمار می‌رود. حاشیه ارتفاعات این کویر دارای پوشش گیاهی بسیار زیبایی نیز می باشد. کویر اشتهارد به دلیل نزدیک بودن به تهران، در فصل پائیز طرفداران خاص خود را داراست.

 

تور اکو کمپ کویری متین آباد

اکو کمپ کویری متین آباد در جنوب شرقی بیابان بندریگ و ما بین شهرهای اصفهان کاشان واقع شده است. این اکو کمپ از یک سو دارای پوشش گیاهی بسیار جالب و منحصر به فرد است و از دیگر سو تفریحاتی مهیج و متنوع از جمله دوچرخه سواری، شترسواری، و پیاده ‌روی گروهی در کویر و برگزاری با شکوه مراسمی هم چون شب یلدا و چهارشنبه سوری است.

تور یک روزه کویر
کمپ متین آباد

اقامتگاه‌های متفاوتی نظیر اتاق شاه نشین، اتاق ساده، کومه، اتاق گوشواره و چادر نیز در این کمپ وجود دارد. یکی دیگر از مزیت های اکو کمپ کویری متین آباد، نزدیک بودن آن به جاذبه‌های گردشگری متنوعی از جمله دریاچه نمک مسیله، شهر تاریخی نطنز، روستای باستانی ابیانه، تپه ماسه‌های کویر بندریگ، قلعه کرشاهی، دشت کرشاهی، و کوه‌های یخاب می باشد.

 

پارک ملی کویر

این پارک کویری منطقه‌ای حفاظت شده در 60 کیلومتری جنوب تهران است که از سمت شمال به مسیر جاده تهران به گرمسار، از جانب جنوب به اصفهان، از سمت شرق به کویر ریگ جن (یکی از کویر های صعب العبور ایران که به مثلث برمودای ایران معروف است و به همین دلیل، در شمار کویر های گردشگری کشور به شمار نمی رود) و از سمت غرب به استان قم منتهی می گردد.

این پارک کویری دارای جاذبه های متعدد گردشگری از جمله کاروانسرای قصر بهرام( متعلق به دوران صفویه)، کاروانسرای عین‌الرشید، کاروانسرای سفید آب، قله سفید آب، چشمه سفید آب، حوض قیلوقه، تنگ ظلمات، تالاب بندعلی خان، کوه نخجیر و فسیل آباد می باشد.

 

پاسخ سوالات خود را نگرفتید؟ با شماره  تماس بگیرید.

 

نکاتی که قبل از اقدام برای تور کویر باید به خاطر سپرد

نخستین نکته‌ای که در سفر به کویر باید در نظر گرفت این است که هیچ گاه تنها و بدون راهنمای تور به کویر سفر نکنید. چرا که مسیر برخی از کویر ها دشوار و برخی دارای چاله، گودال و یا نا همواری‌هایی است که می تواند موجب بروز خطر گردد.

به همراه داشتن نقشه و جی پی اس، به علاوه کلیه امکانات شخصی از جمله لباس مناسب (به دلیل سرد بودن کویر در شب هنگام و گرم بودن آن در روز)، کلاه، عینک، کرم ضد آفتاب، کفش یا پوتین مناسب، دارو های ضروری، کمک های اولیه و آب آشامیدنی و مواد خوراکی به مقدار کافی، از نخستین ضروریات سفر است.

مهم تر از همه این که در صورت امکان از به همراه بردن کودک، افراد سالخورده، بیمار یا معلول به این گونه سفرها جدا خودداری کنید. (البته این مورد در خصوص سفر چند ساعته و عدم انجام فعالیت های سنگین جسمانی و تفریحی صدق نمی کند.) مهم تر از همه این که سعی کنید در زمان مناسب که همان اواسط و اواخر فصل پائیز و اواسط زمستان است، به کویر سفر کنید. امید است با رعایت نکات ایمنی، سفری خوب و خاطره انگیز را برای خود و همراهانتان رقم بزنید.

 

کلمات کلیدی: تور کویرگردی از شیرازتور کویر لوتتور کویر شهداد از شیرازتور کویر مصر از شیرازتور های کویر گردی از شیراز

نمایش بیشتر

های لایت ها

 • قیمت تورهای کویر از 550000 تومان تا 1150000 تومان است
 • تعداد شب های اقامت و هتل های تور مذکور بنا به خواست مسافر قابل تغییر می باشد.
 • هزینه تفریحات کویر مثل شترسواری و موتور چهارچرخ به عهده مسافرین محترم است.

اطلاعات

شامل / مستثنی است

 • بلیط رفت و برگشت تور زمینی (اتوبوس)
 • بیمه سفر
 • سرویس رفت و برگشت توریستی همراه با ضدعفونی
 • راهنمای کارت دار از میراث فرهنگی
 • اقامت در اقامتگاه بومگردی همراه با صبحانه
 • گشت کویر گردی و تفریحات کویری
 • شب نشینی دور آتش به همراه چای و سیب زمینی آتشی

موقعیت تور

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس 0 بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از 0 در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 5500000 ریال

استعلام

سازماندهی شده توسط

پریسا رابط

عضویت از 2021

ممکن است دوست داشته باشید