خورشید جهانخورشید جهان

با ثبت نام، من با شرایط دفتر مسافرتی خورشید جهان، سیاست حفظ حریم خصوصی، سیاست های برگشت وجه مهمان و شرایط ضمانت میزبان موافقت می کنم.

قبلا عضو شده اید؟

خورشید جهانخورشید جهان
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

حساب کاربری ندارید؟

تور شمال

تور ویژه شمال

هتلدرجه هتلهر نفر در اتاق ۲ تخته (۲ شب)هر نفر اتاق در اتاق ۲ تخته (۳ شب)هر نفر در اتاق ۲ تخته (۴شب)هر نفر در اتاق ۳ تخته (۲ شب)هر نفر در اتاق ۳ تخته (۳ شب)هر نفر در اتاق ۳ تخته (۴ شب)
کارن۲ ستاره۴۶۰,۰۰۰ تومان۶۶۰,۰۰۰ تومان۸۶۰,۰۰۰ تومان۴۶۰,۰۰۰ تومان۶۶۰,۰۰۰ تومان۸۶۰,۰۰۰ تومان
مهتاب۲ ستاره۵۲۰,۰۰۰ تومان۷۵۰,۰۰۰ تومان۹۸۰,۰۰۰ تومان۶۴۰,۰۰۰ تومان۹۳۰,۰۰۰ تومان۱,۲۲۰,۰۰۰ تومان
اسکان۲ ستاره۵۶۰,۰۰۰ تومان۸۱۰,۰۰۰ تومان۱,۰۶۰,۰۰۰ تومان۷۲۰,۰۰۰ تومان۱,۰۵۰,۰۰۰ تومان۱,۳۸۰,۰۰۰ تومان
ترنج۲ ستاره۹۰۰,۰۰۰ تومان۱,۳۲۰,۰۰۰ تومان۱,۷۴۰,۰۰۰ تومان۱,۰۵۰,۰۰۰ تومان۱,۴۵۰,۰۰۰ تومان۱,۸۵۰,۰۰۰ تومان
کیمیا۳ ستاره۵۲۰,۰۰۰ تومان۷۵۰,۰۰۰ تومان۹۸۰,۰۰۰ تومان۴۶۰,۰۰۰ تومان۹۳۰,۰۰۰ تومان۱,۲۲۰,۰۰۰ تومان
نیسان۳ ستاره۶۱۰,۰۰۰ تومان۸۸۵,۰۰۰ تومان۱,۱۶۰,۰۰۰ تومان۸۶۰,۰۰۰ تومان۱,۲۶۰,۰۰۰ تومان۱,۶۶۰,۰۰۰ تومان
لیان۳ ستاره۶۳۰,۰۰۰ تومان۹۱۵,۰۰۰ تومان۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان۶۳۰,۰۰۰ تومان۹۱۵,۰۰۰ تومان۱,۲۰۰,۰۰۰ تومتان
کوثر۳ ستاره۶۴۰,۰۰۰ تومان۹۳۰,۰۰۰ تومان۱۲۲۰,۰۰۰ تومان۷۵۰,۰۰۰ تومان۱,۰۹۰,۰۰۰ تومان۱,۴۴۰,۰۰۰ تومان
پارسیان آزادی۴ ستاره۸۹۶,۰۰۰ تومان۱,۳۱۴,۰۰۰ تومان۱,۷۳۰,۰۰۰ تومان۱,۳۱۴,۰۰۰ تومان۱,۹۴۱,۰۰۰ تومان۲,۵۶۸,۰۰۰ تومان
بام۴ ستاره۱,۱۵۴,۰۰۰ تومان۱,۷۰۱,۰۰۰ تومان۲,۲۴۸,۰۰۰ تومان۱,۲۵۰,۰۰۰ تومان۱,۸۵۰,۰۰۰ تومان۲,۳۵۰,۰۰۰ تومان

خدمات تور شمال از شیراز

بلیت رفت و برگشت

اقامت همراه با صبحانه


نکات مهم تور شمال از شیراز

پکیج در ایام پیک شامل افزایش نرخ می باشد.


جهت رزرو تور شمال از شیراز و یا درخواست پکیج اختصاصی لطفا با ما تماس بگیرید


تور شمال ایران، تکه ای از بهشت بر روی زمین

ایران دارای جاذبه های گردشگری و باستانی فراوانی است که هریک در نوع خود، کم نظیرند. از انواع نقاط دیدینی استان های مختلف گرفته، جنگل، درّه، دشت و دمن، رود خانه های جاری، دریا های بیکران، آثار تاریخی منحصر به فرد،  تا سکون و آرامش کویر. زیبایی های این مرز و بوم، بی پایان است و دیدن هر یک، لطف و صفای خاص خود را داراست. از این میان، سه استان  شمال کشور، گیلان، گلستان و مازندران، به دلیل طبیعت شگرف و دل نوازش همواره به عنوان محبوب ترین مقصد سفر گردشگران معروف بوده است. در این سفر نیز با ما همراه باشید تا گشتی در دل طبیعت استان های زیبای شمال کشورمان بزنیم و با انواع جاذبه های گردشگری، سوغات و صنایع دستی و خوراک های محلی هر یک آشنا شویم و لذت ببریم.


استان گیلان

استان گیلان که به زبان گیلکی مردم این دیار، گیلؤن خوانده می شود، با مساحت ۱۴٬۰۴۴ کیلومترمربع و جمعیت  ۲.۵۳۰.۶۹۶ نفر پس از استان مازندران، پر جمعیت ترین استان شمال کشور است. این استان، به مرکزیت کلان شهر رشت، از جانب شمال به دریای خزر و کشور آذربایجان، از سمت جنوب به قزوین و استان زنجان، از جانب شرق به استان مازندران و از سمت غرب، به استان اردبیل منتهی می شود. بندر انزلی، لاهیجان، رودسر، تالش، صومعه سرا، بندر آستارا، و لنگرود از جمله مهم ترین و گردش پذیر ترین شهر های این استان به شمار می روند.

آب و هوای این خطه از کشورمان در هر چهار فصل سال، پذیرای گردشگران عزیز می باشد. البته گاه، بارش بی وقفه باران به ویژه در اوایل بهار، پائیز و تمام زمستان، فرصت سفر را از مسافران می گیرد. با توجه به آب و هوای شرجی و مرطوب این استان در اواخر بهار و اوایل تابستان، و بارانی بودن آن از اواسط پائیز و به ویژه دو ماه نخست زمستان، بهترین ماه های سفر به این زیبا دیار، از اواخر فروردین، اردیبهشت، مرداد، شهریور، مهر، آبان و اسفند است.

 

تور شمال: جاذبه های گردشگری استان گیلان

در این استان تا چشم کار می کند،  زیبایی است و سر سبزی. گویا جای جای این مکان، خود، تکه ای کوچک از بهشت خداست بر روی زمین. طبیعت شگرف استان گیلان دارای جاذبه های گردشگری متنوعی است که هر یک در گوشه ای از این مکان جا خوش کرده اند و هر یک با زیبایی های دلنوازشان، گردشگران را به سمت خود می کشانند.

جاذبه هایی از قبیل ماسوله، دیلمان، منطقه ییلاقی دشت النزه، جنگل گیسوم، ییلاق اولسبلنگاه ماسال، چشمه آبگرم علی داشی، روستا و پارک جنگلی صفرابسته، تالش، داماش، تالاب کیاکلایه، جاده اسالم و خلخال، آبشار لاتون، قلعه رود خان، دریاچه بره سر یا دریاچه ویستان، جنگل سیاهکل آبشار لونک، تله کابین و گردنه حیران، پارک جنگلی ماسوله، روستا و آبگرم کوته کومه،  پناهگاه حیات وحش سلکه، بام سبز و تله کابیت لاهیجان، دریاچه سقالکسار، پارک جنگلی سراوان، آبشار زمرد، تالاب انزلی، جنگل نقله بر، کوه درفک، تالاب چاف، دریاچه کومله، جواهر دشت، پارک جنگلی سفید آب، آبشار ملاش، ییلاق سلانسر، آبشار ویسادار، دریاچه یا تالاب استیل، تالاب عینک رشت، تالاب سوستان، اشکور رودسر، غار آویشو ( آبیشو )، سوباتان، و  روستای سرولات.

 

تور شمال: سوغات و صنایع دستی

پس از دیدن و لذت بردن از این همه جاذبه گردشگری دلفریب، سوغات و صنایع دستی گیلان که دیگر جای خود را دارد. اصلا مگر می شود به این خطه زیبا سفر کرد و تحفه ای از آن را به یادگار نبرد؟ سوغات گیلان شامل خوراکی ها و صنایع دستی است که می توان به ارمغان برد. خوراکی های خوشمزه ای از قبیل رشته خوشکار، کلوچه فومن، کوکی، انواع زیتون و روغن زیتون رودبار، برنج گیلان، چای لاهیجان ( گیلان)، بادام زمینی آستانه اشرفیه، فتدق سفید آب، پنیر سیاهمزگی، میوه و سبزیجات گیلانی (باقالی، تمشک، ازگیل، انار). و اما صنایع دستی این مرز و بوم مانند حصیربافی، بامبوبافی، شال بافی، سفال گری، چوموش دوزی، عروسک بافی، ظروف چوبی، گلیم و قلی بافی، نقاشی روی کدو، سرامیک‌ سازی، خراطی و… از جماه مواردی هستند که به عنوان سوغاتی نیز در میان گردشگران، طرفداران خاص خود را دارند.

 

تور شمال: خوراک های محلی استان گیلان

پیش از آن که دهانتان آب بیفتد، این نکته را بدانید که در تمام ایران، استان گیلان از لحاظ تنوع غذایی، مقام نخست را داراست. شاید یکی از علت های آن، تنوع پوشش گیاهی و جانوری بی نظیری است که دارد. انواع گیاهان، پرنده ها و آبزیان، وجود همه و همه این موارد، به علاوه سلیقه و هنرمندی بانوان گیلکی در پخت غذا، سبب این همه تنوع در وجود خوشمزه های این دیار شده است. بد نیست بدانید که سیر، روغن زیتون، رب انار، گوجه و بادمجان، جزء ثابت اکثر غذاهای گیلکی هستند که البته یکی از علت های خوشمزگی غذاهایشان هم همین است. برنج گیلان که دیگر جای تعریف ندارد. در استان های شمالی، برنج معمولا به صورت کته پخته می شود. در این نوع پخت، برنج هم خوشمزه تر می شود هم خواص خود را حفظ می کند.  جالب است بدانید که بر خلاف استان های دیگر، برنج عضو ثابت صبحانه مردم شمال کشور است.

و اما، وقت آن رسیده است که گشتی بزنیم در خوشمزه های این استان! در سفر به استان گیلان، حتما طعم این خوراکی های بی نظیر را حتی شده برای یک بار بچشید: ترشه شامی ( شامی ترش )، کوکوی اشپل، قورمه سبزی گیلانی، کولی غورابیج، شش انداز، شامی رودباری، خورش ترش واشه، خورش طلا کوله ( طلا کوله غورابه )، واویشکا، لونگی، موتن جن، خورش چخرتمه یا چغرتمه، پامادور قاتق (خورش گوجه)، سیرابیج (سیرآویج)، میرزا قاسمی، باقلا قاتق، خالو آبه، انار بیج،  کته کباب، انواع آش (آش شلغم، آش خر شو، آش شیر، آش شله قلمکار، آش ترش، خولی آش)، انواع نان محلی (نان لاکو، نان خلفه، نان کشتا، نان تبیجان)، انواع رب، انواع مربا، انواع کلوچه.


استان گلستان

استان گلستان یکی دیگر از سه استان شمالی کشورمان است که تا پیش از سال ۱۳۷۶، بخشی از استان مازندران بوده و پس از آن، با مرکزیت شهر گرگان، به عنوان یک استان مستقل شناخته شد. این استان با مساحت ۲۰۳۶۷ کیلومتر مربع و جمعیت ۱.۸۶۸.۸۱۹ نفر، دارای قوم های متعددی از جمله بلوچ ها، ترکمن ها، مازندرانی ها، ترک ها، سیستانی ها، قزاق ها و کرد ها می باشد.

گرگان، گنبد کاووس، بندر ترکمن، علی آباد کتول، کلاله، آق قلا، دلند و گمیشان، پر جمعیت ترین و گردش پذیر ترین شهر های این استان به شمار می روند. این دیار خوش آب و رنگ با آب و هوای دلپذیرش، انواع جاذبه های شگفت انگیز گردشگری، خوشمزه های به یاد ماندنی و سوغات و صنایع دستی معروفش در ماه های معتدل سال، پذیرای قدم شما گردشگران عزیر می باشد. با ما همراه باشید تا استان گلستان را بیشتر بشناسیم.

 

تور شمال: جاذبه های گردشگری استان گلستان

در هر یک از شهر های این استان که قدم بگذارید، چندین جاذبه گردشگری وجود دارد که دل شما را ببرد. همین کافی است تا شما را شیفته این  دیار سازد و خواهان سفری دوباره و چند باره به آن. این جاذبه ها انقدر زیادند که تنها با یک بار سفر نمی توانید از همه آن ها دیدن کنید! پس پیشاپیش، هر سال خود را برای سفر به یکی از شهر های این استان آماده کنید!

برج گنبد قابوس، آبشار رنگو، آبشار کبود وال، پارک جنگلی ناهارخوران، جنگل  الگندره، آبشار های شیرآباد، دهکده جهان نما، چشمه گل رامیان، پارک ملی گلستان، قلعه ماران، دریاچه توشان، بازار نعلبندان، دیوار بزرگ جرجان، خانه امیر لطیفی، مسجد جامع گرگان، کتخ موزه گرگان، آبشتر لاملیچ، مجموعه کاخ آقا محمد خان قاجار، روستای قرن آباد گرگان، باغ روس ها، منطقه شکار ممنوع چلچلی، روستای زیارت گرگان، مدرسه عمادیه، جنگل شصت کلا، باران کوه،  آبشار دوقلوی زیارت، آبگرم زیارت، تورنگ تپه، پارک جنگلی قرق، ارتفاعات هزار پیچ، کارونسرای قزلق، روستای چهار باغ، سد گلستان، تالاب های آلماگل، آلاگل، و آجی گل، آبشار لوه، پارک جنگلی چهل چای یا آق چشمه، جزیره آشوراده، تالاب گمیشان، اسکله بندرترکمن، جنگل زرین گل، تالاب اینچه، چشمه آق سو، آبشار دو آب ، دهکده توریستی درازنو، پارک جنگلی دلند و بسیاری از جاذبه های گردشگری دیگر، منتظر حضور شما در این دیارند تا با زیبایی و طراوتشان، جان و دلتان را صفایی دوباره ببخشند.

 

تور شمال: سوغات و صنایع دستی استان گلستان

به نظرتان، لذت دیدن این همه جاذبه گردشگری بی نظیر با چه چیزی تکمیل می شود؟ درست حدس زدید! خرید سوغاتی! در استان گلستان می توانید سوغاتی های خوراکی را از قبیل نان خرمایی، نان عیدی،  کلمبو، شیرینی سرغربالی، سرغلبیلی، نان پادرازی، حلوا جز، حلوا گردویی، حلوای اوماج، پشت زیک، خاویار، نان زنجبیلی، نان خرمایی، انواع مربا و هم چنین صنایع دستی مانند قالی ترکمن، روسری ترکمن، زیور آلات ترکمن و ابریشم بافی به عنوان ره آورد سفرتان به دیار خود ببرید.

 

تور شمال: خوراک های محلی استان گلستان

مردم استان گلستان که اکثر آن ها ترکمن هستند، در پخت غذا هایشان بیشتر از چاشنی های ترش مانند بانجام سرکه (سرکه بادمجان)،  انار ترشی (ترشی انار)، هلی ترشی (ترشی آلو)، انار تیم (ناردان یا ناردونه)، یارم مسی (سرکه با سیب زمینی ترش)، سیر سرکه (سرکه سیر)، آب نارنج، آبلیمو و آبغوره استفاده می کنند. سفره مردم این دیار، خوشمزه است و رنگین و شامل خوراک های محلی هم چون خورش ساک، چکدرمه، باسترمه، ماش پلو، بوروک، ماش پتی خارش، کئی ترشک، تر چین (ته چین)، تر چلو، بورانی ها، اوکشی پلا و دمپختی پلا، ترشی پلا، نخود پلو با کشمش، کپور کله، انواع آش ها (هلی آش، گوجه آش، شیر آش، آش ماش، گزینه آش، آش خمیر، اسبه آش، دو آش)، بولامه، فسنجان خارش (خورش فسنجان)، گوشت پلا (گوشت و پلو)، باقلا پته (باقلا آب پز)، بانجام خارش (خورش بادمجان)، اسپناق خارش (خورش اسفناج)، انواع نانن های سنتی (نان تنوری و نان روغنی یا قاتلاما).

علاوه بر این خوشمزها ، می توانید در خانه  های محلی و مغازه های این استان، خوشمزه های دیگری را از قبیل اماچ حلوا، حلوا جز، حلوا گردویی، آرد حلوا ، به مربا (مربای به)، گرز مربا (مربای هویچ)، س مربا (مربای سیب)، آلبالو مربا (مربای آلبالو) و بهار مربا (مربای بهار نارنج)  را هم به عنوان سوغاتی و هم برای وعده صبحانه تان خریداری و نوش جان کنید.


استان مازندران

استان مازندران که به زبان محلی این خطه، مازِرون یا مازِندِرون نامیده می شود، با مساحت ۲۳.۷۵۶ کیلومتر مربع و جمعیت بیش از ۳.۲۸۳.۵۸۲ نفر، پر جمعیت ترین استان شمالی کشور محسوب می شود. این استان به مرکزیت شهر ساری، با استان های سمنان، گلستان، البرز، تهران، قزوین و گیلان هم مرز است. ساری، آمل، بابل، بابلسر، قائم شهر، محمودآباد، نوشهر، نور، فریدون کنار، سواد کوه، کلار دشت، چالوس و بهشهر از جمله مهم ترین و گردش پذیر ترین شهرستان های این استان سر سبز به شمار می روند. به جز ماه های سرد سال (آذر، دی و بهمن) و روز های بارانی، این استان در دیگر روز ها و ماه های سال، پذیرای گردشگران اهل دلی است که این استان شگفت انگیز و طبیعت بدیعش را به قصد سفر بر می گزینند.

 

تور شمال: جاذبه های گردشگری استان مازندران

استان مازندران به دلیل جاذبه های گردشگری فراوان و منحصر به فردش، شهره عام و خاص است. جاذبه های زیبا، دل نواز و سر سبزی هم چون ساحل سی سنگان نوشهر، بازار بزرگ رویان (بازار روس ها)، آبشار آب پری، روستای کندلوس، آبشار شی شلیم، دریاچه سد آبیدر (آویدر)، روستای فیلبند، تله کابین نمک آبرود، روستای کندلوس، آبشار آب پری، روستای جواهر ده، موزه مردم ‌شناسی کندلوس، پناهگاه حیات وحش سمسکنده، روستای لاویج، دریاچه الیمالات، قبرستان سفید چاه، پارک جنگلی سی سنگان، دریاچه شورمست، آبشار سواسره، دهکده مازیچال، تالاب میانکاله، مرداب کندوچال، آبشار ونوش، آب‌ گرم لاویج، غار زنگیان و بسیاری از مکان های زیبای دیگر این استان، آماده اند تا در مقابل نگاه و قدمتان چشم نوازی می کنند.

 

تور شمال: سوغات و صنایع دستی استان مازندران

استان مازندران دارای شیرینی های فوق العاده خوشمزه ای است که در سبد سوغاتی هر گردشگری یافت می شود. شیرینی‌های سنتی مانند پشت زیک، آغوزنون، رشته به رشته ، قماق، برنجک، کماج مازندرانی و نان ییلاقی را به راحتی می توانید در جای جای این استان بیابید. مهم تر از همه، خوراکی های خوشمزه دیگر مانند نان کوهی، پیسن گُندلهِ، عسل کوهی، آب دندان، شکر قرمز، رشته به رشته، شربت بهار نارنج، انار و آلبالو، سیر ترشی، بادمجان ترشی، ترشی یارسی، هفت بیجار، گل کاسنی، برنج، شیر،  کرده و دوغ محلی، انواع مربا و مرکبات، از جمله معروف ترین سوغاتی های این استان به شمار می روند.

قالی بافی، حصیر بافی، جاجیم بافی، گلیم بافی، سفالگری، جاجیمچه بافی، سوزن دوزی، رنگرزی و چاپ سنتی، سفالگری، سرامیک سازی، هنرهای مرتبط با فلز، طراحی سنتی و نگارگری، هنرهای مرتبط با چوب، فراورده‌های پوست و چرم، صنایع دستی دریایی عروسک ‌سازی، بافت گلیچه، شمد و ملحفه و چوقا نیز از جمله صنایع دستی استان مازندران هستند که اکثر آن ها به عنوان سوغاتی دارای طرفداران زیادی هستند.

 

تور شمال: خوراکی های محلی استان مازندران

در استان مازندران، غذا را حتما با ترشی های خوشمزه ای مانند سیر ترشی،  بادمجان ترشی و هفت بیجار بر سر سفره هایشان می آورند. خانم های کدبانو و هنرمند این استان، مهارت خاصی در پخت انواع مربا دارند. مربا های خوشمزه ای هم چون مربای به، بهار نارنج، آلبالو، پرتقال، سیب، بالهنگ، شقاقل و انجیر، عضو ثابت سفره صبحانه آن هاست.

خوراک های محلی این استان نیز هر یک با طعم و مزه بی نظیر خود، خاطره سفر را برای گردشگران این خطه، شیرین تر می سازند. غذا های لذیذی مانند ناز خاتون، مالابیج، باقلا وابیج، کدو بره مازندران، آغوز مسما، خورش آلو، خورش سیر انار، اسپناساک، بیج بیج، بشته واش، اسفناج مرجی، کئی پلا (کدو پلو)، آش کدو، دوپتی، قلیه، بورانی بادمجان کبابی، کئی انار، پلومرغ بهشهری، مسمای گوجه بادمجان، اکبر جوجه، ترش سماق، توی دل مازندرانی، ته چین، اسفناج مرجی، نرگسی اسفناج، اسپناساک، خورشت نار دون، اردک شکم پر، بادمجان شکم پر، مرغ شکم پر، بشته واش، ترش ترشو، بنه بزه آش و  آش گزنه، همه و همه جزء خوشمزه ترین چیزی که می توانید در این استان امتحان کنید و از طعم آن نهایت لذت را ببرید هستند.